Klub Motocyklowy „Łabędź” Zbąszyń rozpoczął przygotowania do drugiej zbiórki krwi w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez polski kongres klubów motocyklowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W tym celu odbyło się w środę 13 stycznia robocze spotkanie władz klubu z Dorotą Michalczak, szefową Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Cenne krople” w Zbąszyniu. Tegoroczna akcja odbędzie się w sobotę 10 kwietnia. Jednocześnie na terenie Wielkopolski podobne przedsięwzięcia są planowane w 14 miastach. W ubiegłym roku w Zbąszyniu zebrano 35 litrów krwi. W przeliczeniu na jednego mieszkańca danej miejscowości to był najlepszy wynik w kraju. Władze kongresu motocyklistów podziękowały zbąszy-nianom podczas krajowego zjazdu. W sumie w ramach akcji „Motoserce” udało się zebrać w Polsce 1331 litrów krwi.
- W tym roku zakładamy zwiększenie ilości zebranej krwi - mówi Kazimierz Jastrząbek, prezydent Klubu Motocyklowego „Łabędź” Zbąszyń. – Już dzisiaj zapraszamy wszystkich chcących oddać krew dla chorych dzieci. Jesteśmy na etapie ustalania programu całej akcji, której towarzyszyć będzie szereg imprez. Między innymi pokaz ratownictwa przygotują strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbąszyniu wraz z pogotowiem ratunkowym. Miejscem akcji podobnie jak w ubiegłym roku, będzie dom katolicki. Z kolei na placu Rybaki zaplanowano dodatkowe atrakcje w postaci muzycznych prezentacji przygotowanych przez dzieci i młodzież. Do Zbąszynia przyjadą członkowie zaprzyjaźnionego klubu motocyklowego „Lech” z Opalenicy.

Motocykliści spod znaku łabędzie planują też zwiększoną akcję promocyjną, poprzez druk plakatów i zawieszenie banerów na terenie Zbąszynia.
Udział i organizacja akcji krwiodawstwa ma też ma celu budowę wizerunku rozsądnego motocyklisty, który nie szarżuje ulicami z nadmierną prędkością, lecz dba o życie i zdrowie innych.

Zbąszyński klub w ciągu trzyletniej działalności bardzo mocno zaznaczył swoją obecność w gminie, powiecie, województwie, a nawet w Polsce. Obecnie ze znakiem łabędzia na plecach jeździ już ponad pięćdziesięciu miłośników dwóch kółek z kilku powiatów i dwóch województw. W Zbąszyniu działa prężnie najliczniejszy klub motocyklowy między Poznaniem a Zieloną Górą. Klub posiada statut tzw. „free grupy” posiadającej wszelkie dostępne uprawnienia. Do najważniejszych należy prawo do noszenia klubowych barw na plecach, przyznane na jesiennym zjeździe kongresu.

W ciągu roku KM Łabędź uświetnia swymi „pięknymi maszynami” wiele imprez. W ostatnią sobotę mają odbędzie się kolejny rajd motcyklowy Regionu Kozła.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!