Awaria wodociągu. W czwartek w Międzychodzie na ulicy 17 Stycznia około godz. 15 doszło do awarii wodociągu. Drugi raz w niedługim czasie w Międzychodzie pękła rura. Gdzie nie ma wody?

Drugi raz w krótkim odstępie czasowym w Międzychodzie doszło do awarii wodociągu. Tym razem na ulicy 17 Stycznia - tuż przy byłym domu handlowym "Wałęsa" - pękła rura.
- W chwili obecnej cały czas szukamy miejsca, w którym doszło do awarii wodociągu - komentuje kierownik wodociągów i kanalizacji w Międzychodzie, Leszek Kwieciński. Nie wiadomo w którym dokładnie miejscu wydobywa się woda. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby przywrócić dostęp do wody w domach - dodaje.

Na chwilę obecną awaria wodociągu odcięła od wody budynki mieszkalne od ul. 17 Stycznia nr 1 do ulicy Mostowej, gdzie znajduje się zawór umożliwiający odcięcie wody.

Pozostała część miasta wodę ma, a to wszystko dzięki nici wodociągów, która biegnie przez Dzięcielin, aż do Lipowca.

Jak długo potrwa jeszcze awaria?


- Po odnalezieniu awarii wodociągu, rurę trzeba oczyścić i zreperować awarię. Kiedy rura zostanie naprawiona napełniamy ją wodą, aby zobaczyć, czy wszystko jest w porządku - mówi Leszek Kwieciński. Dopiero wtedy zasypujemy wykop - dodaje.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!