AZS UAM Poznań akademickim mistrzem Wielkopolski w futsalu

LUMAR
Drużyna AZS UAM z trenerem Zenonem Jezierskim
Drużyna AZS UAM z trenerem Zenonem Jezierskim Archiwum AZS UAM
Drużyna AZS UAM Poznań została akademickim mistrzem Wielkopolski w futsalu. O mistrzowski tytuł rywalizowało 25 zespołów uczelnianych z całego województwa. Finał rozegrany został w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Drużyna AZS UAM Poznań w finałowej rozgrywce w grupie eliminacyjnej pokonała najpierw PWSZ Leszno 3:0, potem zremisowała z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji 1:1.

Do finału zakwalifikowane zostały trzy zespoły. Gracze AZS UAM Poznań pokonali Wyższą Szkołę Bankową aż 7:1, po czym zremisowali z Uniwersytetem Ekonomicznym 1:1 (rzuty karne 4:3).

Drużyna AZS UAM Poznań zajęła pierwsze miejsce. Drugie przypadło reprezentacji Uniwersytetu Ekonomicznego, a trzecie - Wyższej Szkoły Bankowej. Rozgrywki stały na wysokim poziomie. Znakomicie zaprezentował się zespół WSB.

Wielkopolanie będą teraz walczyć w rozgrywkach makroregionalnych o prawo udziału w turnieju finałowym akademickich mistrzostw Polski. Zawody odbywać się będą od 24 do 26 stycznia w Szczecinie. Finał zaś zaplanowano w Warszawie. Potrwa on od 14 do 16 lutego.

Skład AZS UAM: Maciej Foltyn (najlepszy bramkarz turnieju), Tadeusz Napierała, Filip Mójta, Mikołaj Kostaniak, Filip Kościelniak, Arkadiusz Trzciński, Dominik Solecki, Oktawian Solecki, Jakub Czechanowski, Jacek Sonder, Marek Bączyk, Krzysztof Brezyna, Waldemar Kozłowski.
Trener: Zenon Jezierski.