Zeszłoroczna triumfatorka Aneta Konieczna świetnie czuła się na parkiecie Zeszłoroczna triumfatorka Aneta Konieczna świetnie czuła się na parkiecie

Zeszłoroczna triumfatorka Aneta Konieczna świetnie czuła się na parkiecie (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzisiaj około godziny 22 wszystko będzie już jasne. W blasku fleszy i pod czujnym okiem telewizyjnych kamer dowiemy się, kto został zwycięzcą 52. Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski 2009 roku. Uroczyste ogłoszenie listy laureatów odbędzie się podczas Wielkiego Balu Sportowca w poznańskim hotelu Andersia.

Zanim sygnał do karnawałowego szaleństwa da Krzysztof K.A.S.A. Kasowski i taneczny parkiet wypełni się gośćmi, plebiscytowe emocje sięgną zenitu. Punktem kulminacyjnym części oficjalnej będzie uhonorowanie dziesięciu zawodników oraz jednego szkoleniowca. Wręczymy także specjalny puchar dla organizatorów najlepszej imprezy sportowej minionego roku.

Kandydatów do triumfu jest bardzo wielu, ponieważ poprzedni rok obfitował w sukcesy zawodników z naszego regionu. Po kilku latach względnej medalowej posuchy sportsmeni z Wielkopolski brylowali na wie-lu międzynarodowych arenach i przywieźli z całego świata pokaźny worek krążków z różnorakiego kruszcu.
12 miesięcy temu główne trofea powędrowały do kajakarki Anety Koniecznej oraz trenera wioślarskiej czwórki podwójnej Aleksandra Wojciechowskiego. Czy tym razem również będą triumfowali królowie wodnego sportu?

W sierpniu Julia Michalska oraz Magdalena Fularczyk popłynęły na poznańskiej Malcie po złoty medal mistrzostw świata. Kilkanaście dni wcześniej krążek tego samego koloru przywiozła z Kanady kajakarka Małgorzata Chojnacka.

Może szyki pokrzyżują im lekkoatleci? Wszak Anita Włodarczyk i Szymon Ziółkowski stanęli na medalowym podium mistrzostw globu w Berlinie. Chrapkę na ostateczne zwycięstwo w plebiscycie ma wielu. Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy już dziś wieczorem.

Jakie atrakcje czekają na prawie 300 gości, którzy wezmą udział w tej szczególnej gali? Sportowcy z pierwszych stron gazet na wyciągnięcie ręki, prawdziwa uczta dla podniebienia, no i oczywiście karnawałowa zabawa do białego rana. O północy kolejna gratka, losowanie dla publiczności. Główną nagrodą jest atrakcyjna zagraniczna wycieczka. Zawsze dbamy też o to, by na balu, oprócz sportowych, nie brakowało również muzycznych gwiazd. Tym razem o frekwencję na parkiecie zadba Krzysztof K.A.S.A. Kasowski, który zadowoli nawet najbardziej wybrednych tancerzy. Jak tu nie poszaleć, kiedy do zabawy zaprasza największy maczo muzycznego show-biznesu...

Wszystko to będzie można zobaczyć na antenie TVP Poznań w sobotę o godz. 18.50 i w telewizji WTK w niedzielę o godz. 19.20.

Sponsorami 52. Wielkiego Balu Sportowca są: firma Wechta – sponsor główny, WKF Urzędu Miasta Poznania, DKFiT Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, Connector, Kreisel Technika Budowlana, Mróz SA, Hotel Andersia, Biuro Podróży Itaka, Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Urząd Miasta i Gminy w Rawiczu, Zakład Mięsny Józefa Konarczaka, Wielkopolska Przychodnia Sportowo-Lekarska, Geoactive, Systemy Medialne BTL, Erima.
Patronat medialny nad imprezą sprawuje TVP Poznań.

Program 52. Wielkiego Balu Sportowca
godz. 21.00 - oficjalne powitanie gości
godz. 21.25 - wystąpienie Adama Pawłowskiego, redaktora naczelnego „Polski Głosu Wielkopolskiego”
godz. 21.30 - uroczystość przekazania statuetek i nagród laureatom Plebiscytu na Najlepszych Sportowców i Trenera Wielkopolski
godz. 21.50 - gratulacje i wywiady z laureatami plebiscytu
godz. 23.15 - występ gwiazdy wieczoru, Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego
godz. 24.00 - losowanie nagród wśród uczestników balu

darmowy hosting obrazków

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!