BC Sieraków mistrzem Polski w kategorii U14M! W Polsce nie ma równych dla młodych Gladiatorów Jarosława Czekały!

BC Sieraków Mistrzem Polski U14M w koszykówce!
BC Sieraków Mistrzem Polski U14M w koszykówce! Monika Śmiglak
Podopieczni Jarosława Czekały wciąż nie mają sobie równych! W finale pokonali TKM Włocławek i to oni zostali mistrzami Polski do lat 14!

Przez ostatnie pięć dni młodzi Gladiatorzy z BC Sieraków rozgrywali mecze finałowe U14M. Turniej rozgrywany w Radomiu przyniósł wiele emocji zarówno na parkiecie jak i na trybunach.

BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI W MIĘDZYCHODZIE 16.06.2018 - ZDJĘCIA

Pierwsze spotkanie podopieczni Jarosława Czekały stoczyli z TKM Włocławek.
Mecz ten rozpoczął się od narzucenia swojego stylu gry przez TKM. Pierwszą kwartę BC przegrało 16:19. W drugiej odsłonie nasi zawodnicy oswoili się już z halą i nawiązali równorzędną walkę. Ćwiartka ta zakończyła się remisem 22:22 i do przerwy Sierakowianie przegrywali pięcioma oczkami. Po przerwie obraz gry zmienił się o 180 stopni. BC rzuciło się do ataku i zdobyło w trzeciej kwarcie 21 punktów, zatrzymując przeciwników na 6 oczkach. Ostatnia ćwiartka znów była wyrównana (15:17), jednak nadwyżka z poprzedniej kwarty pozwoliła na pewne zwycięstwo 76:62!

W drugim dniu turnieju BC Sieraków zmierzył się z MKS Start Lublin.
To spotkanie miało zupełnie inny przebieg w porównaniu do pierwszego. Od samego początku podopieczni Jarosława Czekały narzucili swój styl gry i do przerwy prowadzili już 38:18. W trzeciej ćwiartce nastąpił chwilowy przestój przez który drużyna Startu zdołała zdobyć 21 oczek przy 17 BC. Jednak w ostatniej kwarcie Sierakowianie znów pokazali swoje umiejętności strzelecko-obronne i zdobywając 28 punktów i ograniczając przeciwników na 6 oczkach i pewnie wygrali drugie spotkanie 83:46.

Trzeci dzień to kolejne zmagania - tym razem z MOSM Tychy.
I podobnie jak w poprzednim dniu Sierakowianie pokazali, że walczą o najwyższe cele narzucając swój styl gry już od pierwszych minut. W całym spotkaniu zwycięstwo nie było ani na chwilę zagrożone. Mecz zakończył się bardzo wysokim triumfem BC 101:58. Zwycięstwo to dało awans do najlepszej czwórki w kraju!

ZUZANNA DOROBA Z MIĘDZYCHODU MISTRZYNIĄ I REKORDZISTKĄ POLSKI W BIEGU NA 300 METRÓW

Półfinałowe spotkanie przeciwko Enerdze Słupsk
okazało się najtrudniejszym w całym turnieju. Przez cały mecz wynik oscylował w granicach remisu. Jednak to Sierakowianie w końcówce wykazali się większą wolą walki i wygrali spotkanie 67:64.

W WIELKIM FINALE BC Sieraków ponownie spotkał się z TKM Włocławek.
W przeciwieństwie do pierwszej konfrontacji obu drużyn to młodzi Gladiatorzy Jarosława Czekały lepiej weszli w to spotkanie. W pierwszej kwarcie zawodnicy BC grali bardzo zespołowo co pozwoliło na przeprowadzanie składnych akcji, które pozwoliły zdobyć 25 punktów. Obrona również stała na dobry poziomie, bo TKM zdobył tylko 16 punktów. Druga ćwiartka była wyrównana. Zawodnicy z Włocławka nawiązali równorzędną walkę i zdobyli tylko o jedno oczko mniej od rywali (21:22).Trzecia ćwiartka znów okazała się bardzo wyrównana (skończyła się remisem 24:24). Jednak w ostatniej kwarcie, która przesądziła o końcowym wyniku to nasi Wojownicy pokazali, kto zasługuje na miano Mistrza. Wygrali ją aż 30:17. Spotkanie zakończyło się wynikiem 101:78 i to właśnie BC Sieraków został MISTRZEM POLSKI U14M!

Biegali po cienkiej linie 25 metrów nad ziemią. Mistrz świata linoskoczków wyłoniony w Bydgoszczy