Michał Chudecki  jest mocnym punktem PKB Michał Chudecki  jest mocnym punktem PKB

Michał Chudecki jest mocnym punktem PKB (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zimowa aura chyba się uwzięła na pięściarzy PKB i Motoru Babelsberg. 9 stycznia niemiecka drużyna nie dotarła do stolicy Wielkopolski z powodu śnieżycy. Na dzisiaj prognoza pogody wcale nie była lepsza.

Trzeba jednak mieć nadzieję, że ekipa Motoru dotrze w końcu do Poznania, a kibice boksu obejrzą dobre widowisko.
Spotkanie dla obu drużyn jest bardzo ważne, a nawet wręcz kluczowe dla układu tabeli. Poznaniacy, aby myśleć o dalszej rywalizacji w czołowej czwórce bundesligi, muszą wygrać wyżej, niż przegrali w grudniu w Poczdamie z Motorem 10:13.

W ekipie PKB zabrakło wtedy dwóch kontuzjowanych zawodników – Krzysztofa Chudeckiego (69 kg) oraz Macieja Adamiaka (75 kg). Dzisiaj obaj staną w ringu, a rywali będą mieli bardzo mocnych. Chudecki będzie walczył z Rinatem Karimowem, a Adamiak z Sadulą Abdulai. Goście awizują także dwóch nowych zawodników w kategoriach wagowych, w których stracili punkty w pierwszym meczu. W wadze piórkowej rywalem Marka Andrzejewskiego będzie Atdha Gashi, a w wadze półciężkiej przeciwnikiem Włodzimierza Letra będzie Ehmir Ahmatovic. Obaj to kosowscy Albańczycy. Innego rywala będzie też miał Tomasz Mazur (64 kg – lekkopółśrednia), który zmierzy się z Czechem Zdenkiem Chlad-kiem. Bardzo interesująco zapowiada się też bój Michała Chu-deckiego z Eugenem Burhardem.

– Podczas wtorkowego tarczowania, naszych zawodników rozpierała energia. Naprawdę forma wszystkich pięściarzy jest bardzo dobra. Każdy chce wygrać i na pewno nikt nie odpuści – mówił Michał Nowak, trener PKB. Początek spotkania PKB z Motorem Babelsberg w Arenie o godzinie 18. Bilety w cenie 10 złotych do nabycia przed meczem.

Przewidywane pary PKB – Motor
54 kg – kogucia Paweł Czajka – Marcel Schneider
57 kg – piórkowa Marek Jędrzejewski – Atdhe Gashi
60 kg – lekka Michał Chudecki – Eugen Burhard
64 kg – lekkopółśrednia Tomasz Mazur – Zdenek Chladek
69 kg – półśrednia Krzysztof Chudecki – Rinat Karimow
75 kg – średnia Maciej Adamiak – Sadula Abdulai
81 kg – półciężka Włodzimierz Letr – Ehmir Ahmatovic
91 kg – ciężka Marcin Rekowski – Vitalijus Subacius

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!