Budżet Obywatelski Międzychód 2018 Budżet Obywatelski Międzychód 2018

Budżet Obywatelski Międzychód 2018 - do 15 września można głosować na projekty poprzez stronę internetową www.miedzychod.budzet-obywatelski.pl (© Krzysztof Sobkowski)

Budżet Obywatelski Międzychód 2018. Trwa głosowanie na 20 zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Głosy można oddawać do 15 września.

Budżet Obywatelski Międzychód 2018. W piątek 1 września rozpoczęło się głosowanie na projekty złożone przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego gminy Międzychód. Na ostatecznej liście znalazło się aż 20 pomysłów. Najlepsze zostaną zrealizowane w 2018 roku. Głosowanie potrwa do połowy miesiąca.

O tym, że Budżet Obywatelski Międzychód 2018 to dobra inicjatywa świadczy liczba zgłaszanych co roku projektów przez mieszkańców. Jeszcze nie zakończyła się realizacja tych wyłonionych do realizacji w 2017 roku (głosowanie odbyło się we wrześniu 2016 roku), a już rozpoczęło się kolejne głosowanie. Tym razem mieszkańcy gminy Międzychód zgłosili kilkadziesiąt inicjatyw, z czego 20 znalazło się na ostatecznej liście (lista projektów dostępna jest na stronie www.miedzychod.budzet-obywatelski.org).

KLIKNIJ I PRZEJDŹ DO STRONY GŁOSOWANIABudżet Obywatelski Międzychód 2018. Pula środków dostępnych do wykorzystania w tym roku to nieco ponad 365 tys. zł. Nowością w tegorocznej edycji programu jest to, że wartość realizacji jednego projektu nie może przekroczyć 30 proc. całej puli budżetu obywatelskiego, czyli 109 tys. zł. Mieszkańcy zgłosili jednak wnioski na łączną kwotę w wysokości prawie 800 tys zł. Wśród nich są przeróżne inicjatywy: od zakupu strojów dla orkiestry, czy drużyn piłkarskich, po pomysł instalacji oświetlenia nad Jeziorem Miejskim, czy stworzenie w mieście integracyjnego placu zabaw dla dzieci.

- Głosowanie odbywa się na stronie internetowej www.miedzychod.budzet-obywatelski.org od 1 do 15 września - informuje Sebastian Cejba z referatu promocji i kultury Urzędu Miasta i Gminy w Międzychodzie. - Warto zaznaczyć, że prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec gminy Międzychód - zaznacza.


Co ważne, od tego roku głosować można tylko elektronicznie poprzez formularz, który jest zamieszczony na stronie internetowej budżetu obywatelskiego. To reakcja urzędników na błędy, które pojawiły się w głosowaniach nad poprzednimi budżetami i coraz mniejsze zainteresowanie mieszkańców głosowaniem tradycyjnym na kartach papierowych.

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Na 100 dni przed finałem brakuje ich prawie 10 tys.:
źródło: TVN24/x-news.pl.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!