Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jakiś czas temu wszyscy komentowaliśmy wysoką cenę gogli VR OculusRift, które wyceniono na 699 euro. Wczoraj w przedsprzedaży w serwisie eBay pojawiły się gogle HTC Vive, przygotowywane przy współpracy z firmą Valve. Ich cena to... 1099 euro.

HTC zdołało nas wszystkich przyzwyczaić do bardzo wysokich cen swoich urządzeń. Według pierwszych prognoz gogle HTC Vive, przygotowywane we współpracy z firmą Valve, miały kosztować około 1500 dolarów. Nikt wtedy nie brał tych zapowiedzi do końca na serio wierząc, że skoro OculusRift wyceniony został wstępnie na ok. 399 dolarów, to HTC nie pozwoli sobie na sprzedaż swojego gadżetu w tak wysokiej cenie. Wygląda na to, że proroctwo zaczyna się spełniać, bowiem gogle HTC Vive pojawiły się w przedsprzedaży na eBayu w zawrotnej cenie 1099 euro.

Jest to oferta pochodząca spoza oficjalnej przedsprzedaży, jednakże pochodzi od pozytywnie ocenianego do tej pory, jednego z bardziej uznanych na eBayu sprzedawców. Oficjalna przedsprzedaż prowadzona przez HTC ma ruszyć 29 marca i wtedy też poznamy końcową cenę gadżetu. Być może sprzedający chce zarobić na osobach, które nie mogą już doczekać się gogli od HTC i Valve i zamówić je w pierwszej kolejności, bez względu na poniesione przez nich koszty.
Gogle OculusRift dostępne w przedsprzedaży w cenie 599 dolarów (699 euro w Europie) zostały już wyprzedane. Na chwilę obecną HTC Vive wydają się jedyną sensowną alternatywą i z pewnością znajdą się zapaleńcy skłonni wyłożyć ponad 1000 euro za nowatorski gadżet.

W niedalekiej przyszłości w przedsprzedaży pojawią się jeszcze gogle PlayStation VR, których cenę szacuje się na ok. 400-600 dolarów. W sklepach nabyć można już zestaw Samsung Gear VR, jednakże jest on mniej technologicznie zaawansowany od produktów konkurencji i cieszy się jakby mniejszym zainteresowaniem.

Co myślicie o tak wysokich cenach gogli VR? Czy kwoty te zgodnie z zapewnieniami producentów wynikają Waszym zdaniem z bardzo wysokich kosztów produkcji, czy może prawda leży gdzie indziej?

Źródło: www.conowego.pl

Aktualności

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Llama (gość)

Piękny clickbait. Cena oficjalna to 799USD. Podawać nieoficjalne zródło jako cenę produktu? Nie ładnie.