Christianapol Łowyń Christianapol Łowyń

Christianapol Łowyń - w 2011 roku w firmie pełną parą produkowano jeszcze meble. Potem rozpoczęły się problemy, które doprowadziły zakład do upadku. (© Krzysztof Sobkowski)

Christianapol Łowyń - dawna Fabryka Mebli Tapicerowanych została sprzedana spółce Marmite. Nowy właściciel już w marcu 2018 roku chce rozpocząć w Łowyniu produkcję. Będą więc nowe miejsca pracy.

Christianapol Łowyń. To już potwierdzona informacja. Dawna Fabryka Mebli Tapicerowanych Christianapol Sp. z o.o. w Łowyniu po kilku latach prób została w końcu sprzedana. Zakład kupiła firma Marmite Sp. z o.o., która zamierza tam produkować umywalki, brodziki i wanny z kompozytu mineralnego. Na początku pracę w Łowyniu ma znaleźć około 200 osób. Docelowo nawet pół tysiąca. Produkcja ma ruszyć już w marcu 2018 roku.

Informację o sprzedaży fabryki Christianapol Łowyń potwierdziła syndyk masy upadłości Christianapol Sp. z o.o. adw. Beata Mikołajewicz. Przetarg na sprzedaż majątku odbył się 5 września. Firma Marmite Sp. z o.o. była jedyną, która złożyła ofertę kupna.

- To jeszcze nie jest koniec procedur. Oferta kupna fabryki przez firmę Marmite Sp. z o.o. została wybrana w przetargu. Teraz jesteśmy na etapie przygotowywania umowy. Będziemy się starać zrobić to jak najszybciej - mówi adw. Beata Mikołajewicz.


Czas ma tu duże znaczenie, bo przedstawiciele firmy Marmite Sp. z o.o. zamierzają uruchomić produkcję w Łowyniu w tempie błyskawicznym. Marcin Sędziak, dyrektor działu marketingu w Marmite zaznacza, że plany przewidują uruchomienie produkcji w Łowyniu w przeciągu sześciu najbliższych miesięcy.

- W fabryce w pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób. Proces rekrutacji jest już w trakcie. Początkowo pracownicy będą szkoleni w istniejącym zakładzie produkcyjnym w Zakrzewie pod Poznaniem. W momencie uruchomienia produkcji w Łowyniu automatycznie rozpoczną prace na miejscu - zapowiada.


- Inwestycja w moce produkcyjne jest konsekwencją naszej strategii rozwoju. Chcemy w ciągu trzech lat podwoić nasze możliwości. Jesteśmy największym producentem wyrobów z kompozytu mineralnego w Europie. Wspólnie z naszymi klientami widzimy duży popyt na tego typu produkty. Dlatego inwestujemy zarówno w nową fabrykę jak i w rozwój technologii w istniejącym zakładzie produkcyjnym - mówi z kolei Andrzej Kraemer, prezes zarządu Marmite.


Christianapol Łowyń. Cena transakcji owiana jest tajemnicą. Nam udało się jednak ustalić, że cały zakład mógł kosztować ok. 15 mln zł.

- Niestety nie mogę zdradzić ceny transakcji. Mogę jedynie powiedzieć, że Marmite planuje zainwestować w nową fabrykę kilka milionów złotych w 2017 roku a w kolejnych latach inwestycje przekroczą kwoty dwucyfrowe - mówi Marcin Sędziak.


Marmite została założona w Szwecji, a od 1990 roku rozwija produkcję w Polsce, gdzie zatrudnia 700 osób.

- Cieszę się, że kilka lat pracy przynosi efekty. Reklama, za którą byliśmy nie raz krytykowani, daje teraz stukrotne zyski. Tu nic nie jest przypadkiem, firmy same nie przychodzą. Trzeba o nie zabiegać i mieć zespół ludzi, który pomoże inwestorowi od początku do końca. Myślę, że jest to wypadowa partnerskich relacji z inwestorami, profesjonalnego podejścia w urzędzie oraz wieloletniej współpracy na linii urząd - inwestor - mówi Krzysztof Wolny, burmistrz gminy Międzychód.


Christianapol Łowyń. Warto przy tej okazji wspomnieć również, że w maju 2017 roku syndyk sprzedał też część spółki Christianapol Sp. z o. o. funkcjonującą w Krajence pod Piłą.

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Na 100 dni przed finałem brakuje ich prawie 10 tys.:
źródło: TVN24/x-news.pl.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (41)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zdziwiony (gość)

Moje słowa kieruje do adminstratora I pytam - dlaczego blokujecie możliwość wyrażania swojej opinii głosem na tak lub nie. Nie poraz pierwszy pròby oddania głosu dziwnie nie rejestrują się, zwłaszcza te na "nie", natomist te na "tak" dla naszego włodarza rejestrują sie.

Czytelnik (gość) (ochMen)

W kampanii wyborczej Burmistrz nie mówił o tym, ze będzie tworzył stanowiska pracy dla obcokrajowców. z tego, co pamiętam to chciał zapewnić mieszkańcom naszej gminy miejsca pracy aby nie musieli wyjeżdżać stąd. Niech Polacy tu zarabiają i wydają swoje pieniądze w naszej gminie. A Ty jak wspierasz swoją gminę?

Wyborca (gość)

Poraz czwarty informuję, wszystkich piszących, ze mój komentarz i inne informacje nie zostały tu opublikowane w przeciągu ostatnich 30 minut

Wyborca (gość)

Szanowni forumowicze. Ci którzy twierdzicie, że dzięki Panu Wolnemu przedsiębiorcy zaczynają się interesować inwestowaniem w naszej gminie. To nie jego zasługa tylko tego, co dzieje się w Europie i na świecie. Na dzień dzisiejszy jesteśmy postrzegani jako kraj bezpieczny do prowadzenia inwestycji. A wszyscy możemy się domyślać dlaczego tak się dzieje... Polska może na tym zyskać. Prowadząc mądrą politykę. Pan Wolny dbając o swój kiepski wizerunek przyklei się do wszystkiego aby tylko sprzedać to, za swój sukces, co nie jest jego dziełem. Już niebawem usłyszymy o jego kolejnym sukcesie...

łowyn (gość) (ochMen)

Szafuje pan pieniędzmi publicznymi podnosząc opłaty i podatki swoim mieszkańcom i przedsiębiorcą mydląc oczy ze sprowadza potencjalnych przedsiębiorców a każda prawda wychodzi ludzie się znają kontaktują i szłyszą .Christianopl kupił były pracownik tej fabryki który wiedział w którym czasie ja nabyć , wiec sam monitorował cały przebieg , Balco teren prywatny inwestycja prywatna co do tego ma Burmistrz .

ochMen (gość)

Wyjaśniam jaki udział MÓGŁ mieć w sprawie burmistrz... firma zdecydowała się na kupno Christianapolu, więc może burmistrz obniżył im podatki?? Zły, niedobry burmistrz, obniżył im podatki!!! Tak, obniżył, bo gdyby nie to, to zrobiłby to ktoś inny, inna gmina, a firma powastałaby gdzies indziej.. a co do Ukrainców jeszcze to oni pracujac i zyjac tutaj , wydaja tez u nas swoje pieniadze - daja zarobic lokalnym sklepom!!

wronki (gość) (ochMen)

Wszystko sie zgadza nie komu pracować niech pracują z Ukrainy .Chodzi tu oto że Burmistrz przypisuje sobie coś na co nie miał wpływu , szkoda jednak by było pieniędzy podatników na utrzymanie innych narodowości , a może wszystko trzeba zaproponować taki socjal aby się pchali do pracy oknami i drzwiami a przede wszystkim pracownicy powinni być traktowani po ludzku a nie jak narzędzia a w molochach tak właśnie jest ,miło i obiecująco na początku a potem ?