Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Asystent głosowy Cortana stworzony i rozwijany przez Microsoft będzie miał jeszcze większe możliwości w zakresie pomagania użytkownikom komputerów i smartfonów z systemem Windows 10 w organizacji dnia. Nowa aktualizacja da Cortanie umiejętność czytania naszych maili i tworzenia w oparciu o nie przypomnień.

Jeżeli macie fiksację na punkcie prywatności i lubicie teorie spiskowe z pewnością zainteresuje Was nowa aktualizacja asystenta głosowego Cortana. Programiści Microsoftu dali Cortanie możliwość odczytywania gromadzonych na komputerze maili i wyszukiwania w ich obrębie fraz, w oparciu o które można w inteligentny sposób tworzyć przypomnienia.

Dla przykładu: w treści jednego ze swoich maili pisaliście znajomemu o tym, że zarezerwujecie bilety do kina na jutrzejszy seans. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, a czas wskazuje na to, że wkrótce możecie o tym zapomnieć, Cortana głosowo powiadomi o złożonej deklaracji i zasugeruje konieczność dokonania wyżej wymienionej czynności. Jeśli nie macie w nawyku robienia sobie list zadań, taka funkcja asystenta Microsoftu może okazać się nieoceniona.Ci niezwykle interesujące, algorytm potrafi wykryć kolizję pomiędzy dwoma wydarzeniami. Jeśli więc umówiliście się przypadkiem na randkę z dwoma kobietami na raz, to zostaniecie o tym poinformowani...

Źródło: www.conowego.pl

Aktualności

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Piotr (gość)

Ja tam nie ufam tej całej cortanie i nowej przeglądarce Microsoftu. Zresztą wszystkie przeglądarki szpiegują zwłaszcza 2 gigantów a wiec IE oraz chrome. Dlatego jak nie wiecie jak zabezpieczyć komputer przed szpiegowaniem to polecam odwiedzić ta stronę http://uslugikomputerowe.info gdzie znajdziecie namiary na osobę, która profesjonalnie potrafi zabezpieczyć każdy komputer i poinstruuje co robić aby bezpiecznie surfować po sieci. Ja się dowiedziałem o bardzo wielu kruczkach, o których nie miałem pojęcia i na które nie zwracałem uwagi. Pamiętajcie wszystko ma znaczenie. Dlatego warto dbać o bezpieczeństwo własnego komputera bo chronicie w ten sposób swoją prywatność.