Człowiek Roku 2015 - głosowanie wojewódzkie. Etap, w którym laureaci etapów powiatowych rywalizują o zwycięstwo w Wielkopolsce trwał od 5 lutego do 29 lutego. Nas reprezentowali Przemysław Ajchler, Krzysztof Wachowiak i Maciej Bak. Jak im poszło?

Człowiek Roku 2015 - głosowanie wojewódzkie, to drugi i ostatni etap tego najbardziej prestiżowego plebiscytu organizowanego przez lokalne tygodniki. Nominowani w lokalnych odsłonach za swoją działalność, zaangażowanie rywalizowali o tytuł Człowieka Roku 2015 w Wielkopolsce.

Człowiek Roku 2015 - Głosowanie wojewódzkie. Zasady

W powiecie międzychodzkim 10 kandydatów stanęło do rywalizacji w pierwszym etapie. W drugim reprezentują nas Ci, którzy uzyskali największą liczbę głosów. Od 5 lutego do 29 lutego trwa glosowanie. Jak można wesprzeć mieszkańców powiatu międzychodzkiego? Wystarczy wysłać sms.

Przemysław Ajchler - wyślij sms o treści CZRW.19 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)
Pomysłodawca pierwszej i jednej z największych w Wielkopolsce farmy fotowoltaicznej w Dąbrowie pod Kwilczem, którą otwarto w styczniu 2015 roku. To innowacyjna technologia wspierana przez Unię Europejską, a Przemysław Ajchler pełni w powiecie rolę prekursora oraz prezesa zarządu spółki "Zielone Słońce" – właściciela elektrowni słonecznej o mocy 0,9 MW. Obecnie lansuje koncepcję „Zielonego Powiatu Międzychodzkiego”, czyli pierwszego w kraju powiatu samowystarczalnego energetycznie. Z grupą osób przekonuje samorząd województwa by wpisać pomysł jako kluczowy do WRPO a wójtów, burmistrzów aby na wszystkich instytucjach publicznych w powiecie montowane były źródła odnawialnej energii, co ze wstępnych wyliczeń może przynieść oszczędności na kosztach energii ok. 4 mln zł rocznie. Inwestycję miałaby prowadzić powołana do tego celu Powiatowa Agencja Turystyki i Biznesu, która z zaoszczędzonych środków po realizacji inwestycji mogłaby skutecznie rozwijać sektor turystyczny i biznesowy naszego regionu.

Człowiek Roku 2015 - Głosowanie wojewódzkie. Wyniki

Krzysztof Wachowiak - wyślij sms o treści CZRW.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)
Człowiek, który potrafi odciągnąć młodzież od komputerów i namówić ich do uprawniania sportu, szczególnie gry w piłkę nożną. Kilka lat temu zaczął prowadzić klub piłkarski Warta Międzychód, ale na przekór innym mnożył nie tylko wyniki, a liczbę drużyn młodzieżowych we wszystkich możliwych kategoriach wiekowych. Stworzył takie warunki, że w 2015 roku klub zrzeszał aż siedem drużyn młodzieżowych! Oprócz tego daje przykład sobą. Jest zapalonym biegaczem, widać go w niemal wszystkich lokalnych biegach ulicznych. W 2015 roku był współorganizator nocnych rozgrywek piłkarskich w Międzychodzie, które cieszą się ogromną popularnością wśród kibiców. To także współorganizator memoriału poświęconego jednemu z najważniejszych działaczy Warty - Dominikowi Początkowi. W grudniu 2015 roku zorganizował Galę Piłkarza, która zachwyciła ludzi. Pasjonat.

Maciej Bak - wyślij sms o treści CZRW.21 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)
Dyrektor Szpitala Powiatowego w Międzychodzie. To dzięki niemu po wielu latach wybudowano w końcu w powiecie międzychodzkim nowe skrzydło szpitala powiatowego, gdzie przeniesiono oddział chirurgii oraz po latach przerwy udało się utworzyć oddział ginekologiczno – położniczo – neonatologiczny. Dziś oddział ten staje się marką w zachodniej Wielkopolsce. Jako jedyny oddział w całym regionie proponuje kobietom porody bezbólowe. Coraz więcej kobiet się na to decyduje. W małym Międzychodzie rodzą więc nawet kobiety z wielkich miast.

Człowiek Roku 2015 - Glosowanie wojewódzkie. Wywiad z Przemysławem Ajchlerem
Człowiek Roku 2015 - Glosowanie wielkopolskie. Wywiad z Krzysztofem Wachowiakiem
Człowiek Roku 2015 - Głosowanie wojewódzkie. Wywiad z Maciejem Bakiem

Z regionu