David Bowie nie żyje. Wybitny artysta zmarł 10 stycznia po osiemnastu miesiącach walki z rakiem. Muzyk skończył 69 lat trzy dni temu - 8 stycznia 2016. Tego samego dnia pojawił się w sklepach najnowszy, 25, album artysty. Informację o śmierci wybitnego muzyka, piosenkarza, kompozytora, autora tekstów, multiinstrumentalisty, producenta muzycznego, aranżera i aktora potwierdziła BBC, Reuters a także można znaleźć ją na oficjalnym facebookowym profilu gwiazdy.

January 10 2016 - David Bowie died peacefully today surrounded by his family after a courageous 18 month battle with...

Posted by David Bowie on 10 stycznia 2016

Czytaj też: David Bowie w 11 najważniejszych piosenkach. Takim go zapamiętamy


"David Bowie zmarł spokojnie dzisiaj otoczony rodziną po odważnej 18-miesięcznej walce z rakiem. Podczas gdy wielu z was będzie uczestniczyć w tej stracie, prosimy o poszanowanie prywatności rodziny podczas żałoby" - taka informacja pojawiła się na oficjalnym facebooku artysty.David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Muzyk przegrał walkę z chorobą nowotworową, miał 69 lat. Urodziny obchodził 8 stycznia. Tego dnia ukazał się także długo oczekiwany album "Blackstar".

Bowie przeszedł do historii jako jeden z najlepiej sprzedających się artystów rockowych wszech czasów. W ciągu pięćdziesięciu jeden lat kariery, sprzedał ponad 140 milionów albumów studyjnych na całym świecie i jest uznawany za ikonę muzyki.

David Bowie, właśc. David Robert Jones – brytyjski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista, producent muzyczny, aranżer, a także aktor, aktywny w przemyśle muzycznym od 1962 roku. Bowie był główną postacią w muzyce popularnej przez ponad cztery dekady i był znany jako innowator, zwłaszcza w latach 70. XX wieku.

Zyskał międzynarodową sławę, dzięki charakterystycznemu barytonowi, eklektyzmowi pracy, głębi intelektualnej, a także opanowaniu gry na ponad trzynastu instrumentach. Oprócz swoich umiejętności muzycznych, jest uznawany za symbol androgynicznego piękna, który był charakterystycznym elementem jego wizerunku, zwłaszcza w latach 70. i 80. XX wieku.

Przeszedł do historii jako jeden z najlepiej sprzedających się artystów rockowych wszech czasów. W ciągu pięćdziesięciu jeden lat kariery, sprzedał ponad 140 milionów albumów studyjnych na całym świecie i jest uznawany za ikonę muzyki.
Singer David Bowie has died after an 18-month battle with cancer, his official Twitter account announced on Monday. Read more: http://reut.rs/22UQdf2

Posted by Reuters on 10 stycznia 2016

Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!