Dlaczego prace w Mierzynie rozpoczęły się w sezonie? W lutym pojawiały się informacje, że zadania będą realizowane jesienią. Tymczasem na plaży zaaranżowano plac budowy.

Dlaczego prace w Mierzynie rozpoczęły się w sezonie? W tym roku nad jeziorem Mierzyńskim dzięki środkom pozyskanym przez UMiG w Międzychodzie z Lokalnej Grupy Działania Puszcza Notecka można kontynuować rewitalizację. W lutym pojawiły się informacje, że prace rozpoczną się dopiero jesienią. Tymczasem w pierwszych dniach sierpnia, czyli w połowie sezonu na plaży pojawiła się firma wyłoniona w przetargu i rozpoczęła prace.

Jak wyjaśnia burmistrz Krzysztof Wolny konieczne jest zakończenie prac w październiku, ponieważ inwestycja musi zostać rozliczona w tym roku kalendarzowym, aby spełnić warunki projektu.

Wiemy już, że w pierwszej kolejności zostanie wykonana drewniana promenada wzdłuż całej plaży. Zadanie zakłada także uzupełnienie i modernizację schodów oraz chodnika prowadzącego do zejścia na plażę. Prace te z pewnością nie rozpoczną się w tym miesiącu.


Pogoda na czwartek


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!