Droga nr 160 na odcinku Lewice - Miedzichowo jest w remoncie, uważajcie więc na utrudnienia. Prace będą trwały do końca wakacji.

Droga nr 160 to jedna z najważniejszych dróg w regionie. Oprócz drogi E65 i S3 jest jedną z głównych arterii wybieranych przez kierowców jadących z południa Polski na północ i odwrotnie. W okresie letnim to jedna z najbardziej uczęszczanych dróg jeśli chodzi o dojazd nad Morze Bałtyckie.

Droga nr 160 to droga łącząca Miedzichowo przez Międzychód - Drezdenko - Choszczno - z Suchaniem. Od wielu lat jest w fatalnym stanie technicznym. Wystarczy wspomnieć odcinek drogi pod Drezdenkiem.

Zarządca drogi w jej wielkopolskiej części - Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu - od kilku lat poprawia fragmentami jej stan. Wystarczy wspomnieć niedawny jej remont na odcinku Łowyń - Głażewo - Gorzyń. Obecnie trwa też budowa nowego mostu przez rzekę Wartę w Międzychodzie, który także znajduje się w ciągu tej drogi. Oprócz tego gmina Międzychód buduje właśnie obwodnicę wsi Łowyń, która także będzie elementem drogi nr 160.

Jest też kolejna dobra informacja, choć we wcześniejszych planach inwestycyjnych województwa jej nie było. Od kilku dni na odcinku Lewice - Miedzichowo droga jest w remoncie, uważajcie więc na utrudnienia. Prace będą trwały do końca letnich wakacji.

Jak informuje Kinga Hedrych z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu:

- Remont nawierzchni jezdni na drodze wojewódzkiej nr 160 przeprowadzany jest na odcinku o długości 4,5 km od miejscowości Lewice do Miedzichowa. Zakres prac obejmuje odnowę nawierzchni jezdni poprzez ułożenie dwóch warstw masy oraz uzupełnienie poboczy gruntowych. Kosz remontu wynosi ponad 1,9 mln zł. Termin realizacji zadania to 31 sierpnia.


Warto wziąć to pod uwagę przy ewentualnych planach podróżniczych. Obecnie trwa wylewanie asfaltu. W związku z tym trzeba liczyć się ze staniem w kilkuminutowych korkach.

Prognoza pogody na 20 lipca:

źródło: TVN Meteo/x-news.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ass (gość)

Haha dobre sobie... Droga od tygodnia w remoncie a naaszemiasto.Międzychod dopiero dzisiaj o tym informuje