Droga wojewódzka nr 182 będzie remontowana. To już pewne. Remontem objęty zostanie odcinek ponad trzech kilometrów drogi od jej skrzyżowania z drogą do Kolna, prawie do Strugi Wartelnik. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Droga wojewódzka nr 182. Taka informacja z pewnością ucieszy wszystkich kierowców z powiatu międzychodzkiego. Droga wojewódzka nr 182 doczeka się remontu i to jeszcze w tym roku. Pracami objęty zostanie jednak tylko nieco ponad trzykilometrowy odcinek tej arterii od Bielska do Zatomia Starego. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu już ogłosił przetarg na to zadanie.

Droga wojewódzka nr 182 to jedna z najważniejszych i najbardziej obleganych dróg w powiecie. To nie tylko łącznik Międzychodu z Sierakowem, a także Międzychodu i Sierakowa z Wronkami, które z uwagi na brak połączeń kolejowych w powiecie międzychodzkim stały się dla naszych mieszkańców najbliższą stacją kolejową w okolicy oraz miejscem pracy dla wielu z nich. Od lat droga jest w złym stanie technicznym. Do tej pory w naszej okolicy mogła jedynie liczyć na cząstkowe łatanie. Jedynie kilka lat temu przeprowadzono remonty nawierzchni pod Wronkami, Kłodziskiem i w Sierakowie. Co teraz się zmieni pod Międzychodem?

- Remont nawierzchni jezdni na drodze wojewódzkiej nr 182 zostanie przeprowadzony na odcinku o długości 3,1 km - informuje Kinga Hedrych, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu. - Roboty rozpoczną się za mostem na Strudze Kamionka w Zielonej Chojnie, przy zjeździe w prawo na Kolno, a zakończą się ok. 500 metrów przed mostem na Strudze Wartelnik w Zatomiu Starym. Zakres prac obejmuje m.in. odnowę nawierzchni jezdni poprzez ułożenie dwóch warstw masy bitumicznej, wymianę barier ochronnych, malowanie oznakowania poziomego oraz uzupełnienie poboczy gruntowych - wylicza.


Droga wojewódzka nr 182. Przewidywany termin realizacji remontu to koniec września. Kwota przeznaczona na to zadanie nie jest jeszcze znana. Zostanie odczytana dopiero podczas otwarcia ofert złożonych w przetargu.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że drogi nr 182 w okolicy Strugi Wartelnik kilkanaście miesięcy temu nie oszczędziły bobry, które w nasypie drogowym zlokalizowały swoje żeremia.

Efektowne zwycięstwo Lecha Poznań w sparingu:Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

BP (gość)

A droga Międzychód Sieraków za wartą kiedy będzie zrobiona? Tam jest sporo wiosek. Skoro opłacało się zrobić drogę Sieraków Wronki za Wartą, pomimo że tam jest jedna wioska, to chyba i tu da się coś zrobić.