Dzielnicowy Roku w powiecie międzychodzkim to aspirant Dariusz Nowak, który działa w rejonie 2 w Sierakowie. Okazuje się, że policjant cieszy się największym zaufaniem społecznym. Nadal potrzebuje wsparcia w wojewódzkim głosowaniu, które kończy się 19 maja.

Dzielnicowy Roku w powiecie międzychodzkim

Dlaczego zawód policjanta?
Zawsze chciałem być policjantem. Ta myśl towarzyszyła mi dość długo. Po skończeniu szkoły średniej niestety nie przyjęto mnie do pracy, gdyż musiałem odbyć zasadniczą służbę wojskową, po jej ukończeniu wróciłem do cywila i praca w policji odeszła gdzieś na drugi plan. Ale z czasem stwierdziłem, że policjant to zawód dla mnie. Po zdaniu egzaminów przyjęto mnie do służby a było to 20 listopada 1999r. i do tej pory wiem, że robię to co lubię, a jak mówią - jeżeli robisz to, co lubisz nigdy nie jesteś w pracy. Zawsze chciałem pomagać ludziom, dbać o ich bezpieczeństwo i porządek.

Dlaczego dzielnicowy?
Od rzazu nie zostałem dzielnicowym. Zaczynałem od służby patrolowej w Komisariacie w Sierakowie oraz w Komendzie Powiatowej w Międzychodzie. Po zdobyciu doświadczenia zawodowego zostało mi powierzone stanowisko dzielnicowego rejonu nr 2 w Sierakowie w lutym 2010 roku. Tym sposobem jestem bliżej ludzi i ich problemów, które staram się razem z nimi rozwiązywać, pomagać im i służyć swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.

Jakie cechy powinien mieć dobry dzielnicowy?
Moim zdaniem to otwartość, umiejętność słuchania innych wzbudzać sympatię i zaufanie ludzi, być życzliwym i odpornym na stres, który niestety towarzyszy nam codziennie.

Jakie cechy ułatwiają Panu wykonywanie tej pracy?
Uważam, że są to umiejętności dość szybkiego nawiązywania z ludźmi rozmowy czym wzbudzam ich zaufanie. Mam dużo cierpliwości i potrafię wsłuchiwać się w ich problemy oraz systematyczność i obowiązkowość w codziennej pracy.

Coraz częściej mówi się o biurokracji, która dotyka Policjantów co Pan sądzi na ten temat?
Owszem jest sporo dokumentów, które należy sporządzić, ale przy dobrej organizacji i systematyczności można sobie z tym poradzić.

Gdyby nie Policja to dziś byłbym ...
Nie wiem, nie wyobrażam siebie w innym zawodzie.

Jak spędza Pan wolny czas?
Relaksują mnie prace w ogrodzie. Interesuję się sportem i poznawaniem ciekawych zakątków świata.

Kto jest Pana autorytetem w życiu zawodowym?
Nie mam konkretnej osoby, ale są to ludzie kierujący się w swojej pracy uczciwością i szanujący etykę zawodu Policjanta.

Zobacz także:
>> Dzielnicowy Roku - głosowanie wojewódzkie


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!