Dzień Sybiraka Międzychód 2017 Dzień Sybiraka Międzychód 2017

Dzień Sybiraka Międzychód 2017 - w tym roku uroczystości odbędą się w całym powiecie. (© Marzena Smolibocka)

Dzień Sybiraka Międzychód 2017, czyli uroczystości związane z dniem 17 września 1939 roku odbędą się w całym powiecie od 18 do 21 września. Sprawdźcie jaki jest plan.

Dzień Sybiraka Międzychód 2017. Główne uroczystości związane z pamięcią 78 rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę w dniu 17 września 1939 roku odbędą się w tym roku w poniedziałek 18 września w Międzychodzie. Oprócz tego zaplanowano też szereg spotkań w całym powiecie międzychodzkim, które rozpoczną się 18 września, a zakończą 21 września.

Dzień Sybiraka Międzychód 2017. W poniedziałek 18 września uroczystości rozpoczną się w Chrzypsku Wielkim od uroczystego apelu w miejscowym Zespole Szkół. Początek apelu zaplanowano na godzinę 9. Następnie organizatorzy zapraszają do Między-chodu, gdzie o godz. 15 odbędzie się spotkanie przy grobach Sybiraków na Cmentarzu Komunalnym, a następnie msza św. w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę w Kościele pw. NSM (godz. 16). Oprawę muzyczną mszy zapewni Chór Lutnia oraz Orkiestra Dęta Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego. Na godz. 17 zaplanowano spotkanie przy Tablicy Pamięci i Wdzięczności Sybiraków, podczas którego zaplanowano przemówienie burmistrza, złożenie wiązanek, zapalenie zniczy. Pół godziny później w restauracji Carmen spotkają się władze powiatu i miasta z Sybirakami.

Dzień Sybiraka Międzychód 2017. We wtorek 19 września o godz. 9 odbędzie się spotkanie przy Grobie Sybiraka na Cmentarzu Parafialnym w Kamionnie. O godz. 11 zaplanowano uroczysty apel w Zespole Szkół w Łowyniu.

Dzień Sybiraka Międzychód 2017. W środę 20 września o godz. 11 najpierw odbędzie się uroczystość tematyczna - spotkanie przy grobach Sybiraków na Cmentarzu Parafialnym w Sierakowie, a o godz. 13 zaplanowano uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Centrum Kultury i Edukacji w Kwilczu. Będzie też spotkanie przy grobach Sybiraków na Cmentarzu Parafialnym w Kwilczu.

Dzień Sybiraka Międzychód 2017. Cykl uroczystości zakończy się w czwartek 21 września w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie. O godz. 17 odbędzie się spotkanie ze Świadkiem Historii - Panem Adamem Nowakiem, który wygłosi wspomnienie pt. „Wkroczenie oddziałów Armii Czerwonej i przeżycia mieszkańców Kresów”.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!