Jan A Jan A

Jan A. P. Kaczmarek będzie ambasadorem Poznania (© R. Królak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich kompozytorów muzyki filmowej, laureat Oskara, Jan A.P. Kaczmarek pomoże Poznaniowi w staraniach o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

- Wielu twierdziło, że Jan A.P. Kaczmarek jest stracony dla Poznania - przypomina Sławomir Hinc, zastępca prezydenta Poznania. - Okazuje się, że chcieć, to móc.

Zdaniem Hinca, na decyzję artysty miały wpływ przede wszystkim dwie rzeczy. Po pierwsze Jan A.P. Kaczmarek uważa, że w stolicy Wielkopolski dzieje się coraz więcej w sferze kultury. Po drugie zadecydowały względy sentymentalne. - Jakby nie było Poznań i Wielkopolska to macierz kompozytora - dodaje Hinc.

Artysta nie tylko jest gotów zaświadczyć, że Poznań jest najlepszym kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury, ale przymierza się do wspólnych z miastem przedsięwzięć. - Będą to wydarzenia o charakterze międzynarodowym - wyjaśnia Hinc. - Zobaczymy w Poznaniu wiele znanych postaci, które znamy tylko z telewizji.

Szczegóły współpracy zostaną ustalone, gdy J.A.P. Kaczmarek przyjedzie wiosną do Poznania.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!