Burza w szklance wody – tak kwituje alarmistyczne doniesienia ogólnopolskich mediów, dotyczące braku miejsc hotelowych na Euro 2012 Michał Prymas, pełnomocnik prezydenta do spraw Euro 2012. Stolica Wielkopolski może spać spokojnie. W czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej w Poznaniu dla nikogo nie zabraknie noclegu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
– Nie widzę problemu – podkreśla Prymas. – Zostało jeszcze dwa i pół roku do mistrzostw, a w Poznaniu w 87 proc. zostały zakontraktowane miejsca na potrzeby UEFA Family. To najlepszy wynik w Polsce. Rzecz dotyczy hoteli o najwyższym standardzie, przewidzianych dla grupy prominentnych działaczy, polityków oraz VIP-ów. – UEFA zgłosiła zapotrzebowanie na 2765 pokoi, a zakontraktowano już 2403 – mówi Bartosz Kubiak z biura obsługi inwestorów i promocji inwestycji Urzędu Miasta.

Jakub Ścibisz, zastępca dyrektora biura, twierdzi, że magistrat nie tylko szuka inwestorów, zainteresowanych budową hoteli, ale także pomaga im na etapie uzyskania wszelkich pozwoleń wymaganych przy realizacji przedsięwzięć. – Nie musimy się martwić – zapewnia Ścibisz. – Mamy doświadczenie przy organizacji tego typu imprez oraz bazę noclegową. Dysponujemy kompleksową ofertą na każdą kieszeń.

Zdaniem Prymasa, Poznań jest w tej szczęśliwej sytuacji, że jest miastem targowym. Dzięki temu posiada różnorodną bazę noclegową i niezbędne doświadczenie w zakwaterowaniu. W stolicy Wielkopolski można wynająć mieszkania, apartamenty, a nawet domy. – Rozmawiamy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi w sprawie utworzenia na ich terenie fancampów – mówi Prymas. – Powstałaby tam strefa kibica i jednocześnie noclegi za kilkanaście euro.

Ponadto na Euro 2012 do dyspozycji kibiców będą także gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, znajdujące się na terenie powiatu, z których dojazd na stadion zajmie dwie godziny. – Poza hotelami o wysokim standardzie powstają także hostele, hotele boutique w zrewitalizowanych kamienicach, bursy szkolne – wymienia Kubiak. – Od grudnia toczą się rozmowy z przedstawicielami wyższych uczelni w sprawie wykorzystania akademików na noclegi dla fanów piłki. Baza noclegowa jest wystarczająca, by przyjąć wszystkich przyjeżdżających.

Poznań podpisał listy intencyjne, dotyczące wspólnej bazy hotelowej z Wrocławiem oraz Bydgoszczą. Rozmowy w tej sprawie prowadzono także z Łodzią. W 2008 r. otwarto 4-gwiazdkowy NH Hotel (92 pokoje) i 5-gwiazdkowe – Notus City Park Hotel (88 pokoi) i Hotel Blow up Hall (12 apartamentów najwyższego standardu).


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

avanti (gość)

Wreszcie optymistyczna wiadomość :miejsc noclegowych jest wystarczająca ilość :)) Niepotrzebne będzie więc budowanie specjalnie hoteli ****,****** ,które po EURO stały by puste.Świetnym pomysłem jest wykorzystanie hal targowych i gospodarstw agro,na których oprócz emocji futbolowych liczy się nasza,polska gościnność. Toż to może być super promocja miasta.Dla ogromnej ilości fanów piłki liczy się obecność na EURO i na meczach a nie full wypas w iluś tam gwiazdkowym hotelu.Portfel nie wszyscy mają opasły,jest to zatem oferta na każdą kieszeń...