Start up to coraz popularniejszy sposób na rozwijanie biznesu przez młodych ludzi. Już teraz, studenci i absolwenci z Poznania mogą wziąć udział w unijnym programie EUXCEL.

Możliwość stworzenia międzynarodowego, innowacyjnego start-upu oferuje Poznański Park Naukowo Technologiczny, który przystąpił do unijnego programu wspierania młodej przedsiębiorczości EUXCEL. W ramach oferowanego projektu tworzone będą grupy uczestników z różnych krajów, które wspólnie, przez około 5 miesięcy, będą pracować nad rozwojem swojego pomysłu na biznes. Rekrutacja trwa do końca lutego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Rekrutacja do końca lutegoNa wsparcie liczyć mogą przede wszystkim pomysłodawcy innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie inżynierii, nauk technicznych, nauk przyrodniczych, ekonomii i biznesu lub wzornictwa, posiadający umiejętności w obszarze IT/ICT. Zainteresowani stworzeniam start-upu muszą mieć przynajmniej 18, a nie więcej niż 30 lat, płynnie posługiwać się językiem angielskim, a także chcieć założyć firmę lub wziąć udział w międzynarodowym przedsięwzięciu. W trakcie pięciomiesięcznego projektu, będa oni mogli liczyć na wsparcie merytoryczne profesjonalistów z całej Europy i bezpłatne warztaty biznesowe.

Na warsztaty do Danii, Irlandii i Hiszpanii


Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej http://euxcel.eu/apply. Po pomyślnym przejściu tego etapu, kandydaci trafią na warsztaty do jednego z sześciu partnerów projektu. Odbędą się one m.in. w Polsce, Danii, Irlandii i Hiszpanii. Koszty przejazdu i zakwaterowania pokrywane są z funduszy EUXCEL. Później pomysły poszczególnych uczestników na start-up rozwijane będą przez specjalną platformę internetową, a po 12 tygodniach najlepsze z nich zaprezentowane zostaną podczas gali finałowej.

Zobaczcie, co wymyślili ukraińscy licealiści...
Zobacz też:
Chcieliście zdawać egzamin na prawo jazdy? Najbliżej w Koninie


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacjiBiznes

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: