Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Wygrana Sokoła Międzychód z UAM Poznań [ZDJĘCIA]

Piotr Michalak
Wygrana Sokoła Międzychód z UAM Poznań dała drużynie z Międzychodu prawo gry w barażach o II ligę. fot. Piotr Michalak
Wygrana Sokoła Międzychód z UAM Poznań znacząco przybliżyła koszykarzy Artura Packa i Konrada Kaźmierczyka do upragnionej drugiej ligi. Zwycięstwem tym bowiem Sokół zagwarantował sobie prawo do gry w barażach o wyższą klasę koszykarskich rozgrywek.

Wygrana Sokoła Międzychód z UAM Poznań 50:78 w ostatnim meczu zapewniła drużynie z Międzychodu drugie miejsce w lidze i prawo gry w barażach o II ligę koszykarską. Mecz wyjątkowo odbył się we Wrześni. Pomimo tego, liczna grupa kibiców Sokoła pojawiła się na trybunach, by dopingować swoich zawodników.

Finały Mistrzostw Koszykówki Ulicznej do lat 18

Początkowo nic nie zapowiadało wysokiego zwycięstwa międzychodzian. Mecz nie porywał poziomem, a bardziej aktywni koszykarze z Poznania po pierwszej kwarcie mieli punkt przewagi. W drugiej gra także była wyrównana, z lekkim wskazaniem na poznaniaków. Do szatni gospodarze schodzili z dwupunktową zaliczką.

Po przerwie obejrzeliśmy zupełnie inny mecz. Zawodnicy wyszli na parkiet niby odmienieni. Gościom wszystko zaczęło się układać, a z poznańskich koszykarzy jakby uszło powietrze. Nieskuteczni w ataku, nieporadni w obronie, sprawiali wrażenie jakby od Sokoła dzieliła ich klasa rozgrywkowa, a nie kilka miejsc w tabeli. Najlepszym tego dowodem jest wynik. Z początkowego 27:25 po dziesięciu minutach zrobiło się 37:52.

Goście inicjatywy nie oddali do końca spotkania. Niesieni gorącym dopingiem powiększali przewagę, która momentami przekraczała 30 punktów, by ostatecznie zwyciężyć 50:78. Kibice Sokoła już na dwie minuty przed końcem zaczęli świętować sukces drużyny, opuścili ławki, śpiewali na barierce oddzielającej trybuny od boiska, by po końcowej syrenie razem z koszykarzami cieszyć się na parkiecie.