Urzędowi Gminy w Kwilczu od jakiegoś czasu „nie idą” przetargi na sprzedaż nieruchomości. W pierwszych postępowaniach najczęściej brakuje chętnych. Początek roku był jednak udany.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Z początkiem roku, budżet gminy otrzymał jednak zastrzyk finansowy w wysokości 273 tys. zł – w ramach dopiero trzeciego przetargu urząd sprzedał pięć działek, pod działalność gospodarczą z zabudową mieszkaniową, zlokalizowanych w pobliżu rozbickiego parku. Dwa poprzednie przetargi z powodu braku chętnych nie przyniosły rozstrzygnięcia, zgodnie z przepisami zorganizowany został więc przetarg ograniczony. W drodze rokowań udało się pozyskać nabywców – są nimi dwie miejscowe firmy budowlano-deweloperskie. Cenę każdej z działek, w porównaniu do pierwszego przetargu, obniżono o kilkanaście tysięcy pln. W przypadku działek o powierzchni ok. 2500 m kw. cena jednego metra wyniosła ok. 20 zł netto, natomiast w przypadku działki o pow. 4457 m kw. ok. 16 zł netto.
Dwa dni później, 11 stycznia odbył przetarg na sprzedaż działki o pow. 6940 m kw. w okolicy Urbanówka. Przetarg nie doszedł do skutku z powodu braku chętnych – cena wywoławcza to ok. 75 tys. zł netto. Przed nami natomiast (15 marca) drugi przetarg na sprzedaż czterech działek w Miłostowie o łącznej powierzchni ponad 94 ha – ceny pozostały na wcześniejszym poziomie. Działki sprzedawane są jako tereny częściowo pod zabudowę produkcyjną, magazynową oraz częściowo pod zalesienie, jednak trwa właśnie procedura przekształcenia gruntów pod wydobycie kruszywa. W najbliższym czasie planowane jest także ogłoszenie przetargu na sprzedaż działki o pow. 700 m kw. w Orzeszkowie. Do tej pory nie udało się sprzedać budynku po byłym sklepie w Mościejewie – budynek zakupiony został przez gminę w 2010 roku za 60 tys. zł. W planie była rozbudowa obiektu z przeznaczeniem na mieszkania socjalne, jednak na powiększenie bryły budynku nie zgodził się konserwator zabytków. Jak zaznacza wójt Stanisław Mannek z racji na problem ze sprzedażą nieruchomości możliwe jest powrócenie do pomysłu stworzenia mieszkań socjalnych, jednakże bez rozbudowy budynku. Przypomnijmy, że w budżecie roku 2012 zaplanowano wpływy ze sprzedaży majątku w kwocie ponad 706 tys. zł.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kwilczanin (gość)

Budynek po byłym sklepie w Mościejewie został zakupiony za 55 tys.zł. a nie jak podano za 60 tys.zł.