Najlepszy polski koszykarz Marcin Gortat wylądował w szpitalu. Od soboty zawodnik Washington Wizards ma problemy z kolanem. Lekarze podejrzewają zakażenie gronkowcem.

31-letni Gortat podczas sobotniego meczu z jego byłą drużyną Orlando Magic przewrócił się, doznając urazu kolana. Ból nie odpuszczał, dlatego Polak opuścił poniedziałkowe spotkanie z Chciago Bulls, a we wtorek został skierowany do szpitala.

- Nie mamy jeszcze pewności, co do diagnozy. Marcin dostanie zastrzyki, odpowiednie płyny zostaną uzupełnione, ponieważ z jego kolanem dzieje się coś niedobrego. W trakcie upadku rozciął sobie skórę na kolanie, co mogło spowodować zakażenie. Kolano spuchło, a w poniedziałek zawodnik dostał wysokiej temperatury - zdradził w rozmowie z ESPN.com Randy Wittman, trener drużyny z Waszyngtonu.

Gortat nie jest zadowolony z przerwy w grze, nie tylko dlatego, że słabo radzący sobie w tym sezonie Wizards potrzebują jego pomocy na parkiecie. Polak ponownie walczy o wybór do meczu gwiazd ligi NBA, a dłuższa przerwa w występach nie pomoże mu w przedostaniu się do tego elitarnego grona.

- Wszystko powinna rozstrzygnąć kolejna doba. Wtedy powinniśmy znać wyniki badań. Mam nadzieję, że jutro poczuję się lepiej i szybko wrócę do treningów - skomentował całą sytuację Gortat.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!