Grodziski stadion, mieszczący 7 tys Grodziski stadion, mieszczący 7 tys

Grodziski stadion, mieszczący 7 tys. kibiców, może być częścią ośrodka szkoleniowego (© Andrzej Szozda)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Samorząd wojewódzki rozważa zakup nowoczesnego ośrodka sportowego w Grodzisku Wielkopolskim, który wybudował Zbigniew Drzymała, były sponsor klubu piłkarskiego Groclin. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim mogą rozstrzygnąć się losy tego projektu. Zaplanowano spotkanie z udziałem zainteresowanych stron.

Pojawił się jednak pomysł założenia ośrodka sportowego, w którym będą szkoleni piłkarze powyżej 15. roku życia. W Polsce ma powstać kilka takich ośrodków, ale Grodzisk byłby pierwszy. Do dyspozycji młodych piłkarzy byłoby między innymi pięć boisk, hotel, przychodnia i zespół kortów.

– Mamy bardzo dobre kontakty z dolnosaksońskim związkiem piłki nożnej w Niemczech. Tam z tego typu ośrodków korzystają nie tylko młodzi piłkarze, ale i przedstawiciele innych dyscyplin sportu – podkreśla Stefan Antkowiak, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Rozmowy z ewentualnymi kontrahentami trwały od dłuższego czasu. – Było wielu zainteresowanych, ale większość nie chciała zdecydować się na wykupienie obiektu w całości. A to był nasz warunek gwarantujący jego optymalne wykorzystanie – mówił na naszych łamach Zbigniew Drzymała

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, najbardziej prawdopodobna koncepcja zakłada zakup obiektu przez samorząd wojewódzki – mówi się o kwocie około 35 mln zł – a potem wydzierżawienie go PZPN. Żeby jednak do takiej transakcji doszło, muszą się na nią zgodzić wszystkie zainteresowane strony. Projekt może liczyć na wsparcie Ministerstwa Sportu. Jeśli samorząd zdecyduje się na wyłożenie pieniędzy, to konieczna jest także zgoda radnych sejmiku. Z tym nie powinno być kłopotu, bo już na listopadowej sesji w 2009 roku wypowiadali się o tym pomyśle z aprobatą.

– Potwierdzam, że takie spotkanie w poniedziałek się odbędzie i marszałek na pewno poinformuje po nim o szczegółach – mówi dyplomatycznie Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik marszałka.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Poznoniok (gość)

Chyba z haraczem na łapówy. Byłem, widziałem. Policzmy: 5 boisk-5mln, hotel-5mln, przychodnia- 2mln, korty-2mln, płyta gł. 5mln. Całość 19 mln -10% za zakup za gotówę całego kompleksu. Drzymała ma problem to urzędasy na pomoc. Jasne. A przecież pozbycie się problemu też kosztuje, tak więc wartość całości to ok. 15 mln...