Krzysztof Kmieć to jeden z  kluczowych graczy reprezentacji Krzysztof Kmieć to jeden z  kluczowych graczy reprezentacji

Krzysztof Kmieć to jeden z kluczowych graczy reprezentacji (© Andrzej Szozda)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tylko trzy dni pozostały do rozpoczęcie turnieju mistrzostw Europy grupy B mężczyzn (Nations Trophy) w hokeju halowym, jaki odbędzie w hali Centrum Rekreacji AWF w Poznaniu. W imprezie udział weźmie osiem drużyn narodowych.

W grupie eliminacyjnej A zagrają: Szwajcaria, Białoruś, Portugalia i Anglia, natomiast w grupie B: Polska, Szkocja, Szwecja i Słowacja. Dwie najlepsze drużyny turnieju wywalczą awans do grupy A mistrzostw Europy (Nations Championships). Z kolei dwie najsłabsze ekipy spadną do grupy C.

Reprezentacja Polski jest już w końcowej fazie przygotowań do tej imprezy. Wczoraj podopieczni trenera Krzysztofa Witczaka po raz pierwszy trenowali na nowej nawierzchni, jaka została ułożona na parkiecie hali AWF. Jutro o godzinie 19 biało-czerwoni rozegrają towarzyski mecz z reprezentacją Anglii. Warto dodać, że Anglicy to aktualni mistrzowie Starego Kontynentu z boisk otwartych, a w ekipie, która zagra w stolicy Wielkopolski, jest przynajmniej sześciu graczy z tamtej drużyny. Będzie to więc pożyteczny i jednocześnie ostatni sprawdzian dla obu drużyn przed rozpoczęciem halowych ME.

Jeszcze w poprzednim tygodniu należało się martwić o skład polskiej drużyny, z powodu dolegliwości i kontuzji niektórych zawodników. Na szczęście wydaje się, że trener Witczak nie będzie miał żadnych problemów z ustaleniem ostatecznej kadry zespołu.

– Właściwie wszyscy zawodnicy są już zdrowi. Do pełni sił wrócili bramkarz Mariusz Chyła oraz gracze z pola – Piotr i Artur Mikułowie, Dariusz Rachwalski, Krzysztof Kmieć oraz Bartosz Żywiczka. Ostatnie dni przed turniejem spędzimy dość spokojnie, absolutnie nie forsując zawodników, którzy przecież rozgrywali ostatnio mecze ligowe. Wierzę, że w dobrej formie przystąpimy do walki – powiedział Krzysztof Witczak, trener reprezentacji Polski.

W piątek 15 stycznia, wszystkie drużyny rozegrają po dwa spotkania. O godzinie 10.25 imprezę rozpoczną Słowacja i Szwecja. A o godzinie 11.30 Polacy zagrają ze Szkotami.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!