Zawodnicy Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego po zwycięskim meczu z WTH Wrocław Zawodnicy Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego po zwycięskim meczu z WTH Wrocław

Zawodnicy Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego po zwycięskim meczu z WTH Wrocław (© Monika Krystkowiak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe powstało pięć lat temu.

– Ta dyscyplina sportu wróciła do Poznania po długiej nieobecności – mówi Michał Sieradzki, prezes PTH. – Grupa osób, w większości byłych graczy istniejących kiedyś w naszym mieście drużyn hokejowych, widząc rosnące zainteresowanie tym sportem, postanowiła podjąć działania zmierzające do jego popularyzacji.
Kryte lodowisko to na razie sfera marzeń, ale drużyny PTH, korzystając przede wszystkim z „Chwiałki”, rozgrywają wiele spotkań, między innymi w Lidze Open, Wielkopolskiej Amatorskiej Lidze Hokejowej czy eliminacjach do mistrzostw Polski amatorów. Bardzo dynamicznie działa też szkółka hokejowa.

W miniony weekend hokeiści Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego gościło drużynę Wrocławskiego Towarzystwa Hokejowego w ramach rozgrywek Ligi Open. Pierwszy pojedynek odbył się w piątkowy wieczór na lodowisku „Chwiałka”.

– Mecz od początku układał się pod nasze dyktando – mówi Michał Woźnica, jeden z graczy PTH. – Pierwszą tercję wygraliśmy 4:0. W kolejnych dwóch tercjach drużyna z Wrocławia próbowała odrobić straty, jednak graliśmy bardzo uważnie w obronie i nie pozwoliliśmy zbliżyć się przeciwnikom na więcej niż dwie bramki.
Końcówka pierwszego meczu z wrocławianami przebiegała w dość ostrej atmosferze. Sędziowie nałożyli na zawodników kilkadziesiąt minut kar, w tym cztery kary meczu za bójki. Pomimo nałożonych na obie drużyny kar rezultat meczu nie uległ już zmianie. Drużyna PTH wygrała 7:5.

Rewanż odbył się w sobotni poranek. Po zawodnikach widać było zmęczenie poprzednim meczem, toteż tempo spotkania było nieco mniejsze. Tym razem to drużyna z Dolnego Śląska szybko objęła prowadzenie i po pierwszej tercji na tablicy wyników widniał rezultat 3:1 dla gości. Kolejna tercja oraz szybkie kontrataki poznaniaków doprowadziły do wyrównania, a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 6:4 dla gospodarzy.

Po pięciu meczach drużyna z Poznania zajmuje trzecie miejsce, a ostatnie spotkanie w ramach Ligi Open rozegra 3 marca z Łodzią.

PTH Poznań – WTH Wrocław 7:5
(bramki dla PTH – Leszek Lipiński 2, Paweł Mateja 2, Zbigniew Graczyk, Jacek Cukierski, Michał Woźnica) i 6:4 (bramki dla PTH – Michał Woźnica 3, Artur Meissner, Zbigniew Graczyk, Leszek Lipiński).
PTH Poznań:
Kamil Łomiński – Roman Sroczyński, Marek Zubrzycki, Henri Peltola, Jacek Cukierski, Michał Woźnica, Zbigniew Graczyk – Michał Sieradzki, Łukasz Wasiak, Leszek Lipiński, Paweł Mateja, Mateusz Orzeszek – Marian Niewiada, Piotr Tabisz, Andrzej Rybicki, Artur Meissner, Olgierd Misiurewicz.
Tabela Ligi Open
1. Bydgoski Hokej 5 13 48:18
2. ŁKH Łódź 5 9 37:27
3. PTH Poznań 5 8 27:39
4. WTH Wrocław 5 0 18:46

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: