Tomasz Marcinkowski i jego koledzy zagrają w Kolonii Tomasz Marcinkowski i jego koledzy zagrają w Kolonii

Tomasz Marcinkowski i jego koledzy zagrają w Kolonii (© Sławomir Seidler)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Hokeiści na trawie poznańskiego Grunwaldu rozpoczynają jutro walkę w halowym turnieju o Klubowy Puchar Europy w Kolonii. Wojskowi po szesnastu latach przerwy ponownie będą rywalizowali w europejskiej elicie. Co prawda w poprzednim sezonie wywalczyli tytuł wicemistrza Polski, jednak mistrz Pocztowiec Poznań wycofał drużynę z tych rozgrywek ze względu na kłopoty finansowe.

W niemieckiej Kolonii Grunwald pierwsze spotkanie w grupie eliminacyjnej A rozegra jutro o godzinie 13.40 z czeskim zespołem Slavia Praga. Natomiast o godzinie 18 rywalem wojskowych będzie mistrz Niemiec Rot-Weiss Koeln. Ostatnim przeciwnikiem grupowym poznaniaków będzie w sobotę o godzinie 13 rosyjskie Dinamo Elektrostal. W zależności od zajętego miejsca w grupie Grunwald albo będzie walczył o utrzymanie w europejskiej elicie (trzeci i czwarty zespół z obu grup), albo też awansuje do półfinału (po dwie czołowe drużyny z obu grup) i wtedy powalczy o jeden z medali. W drugiej grupie eliminacyjnej B zagrają: Atletic Terrassa (Hiszpania), Luzerner SC (Szwajcaria), Amsterdam H&BC (Holandia) i Orient Lyng-by (Dania).

Hokeiści Grunwaldu wyruszyli do Kolonii dzisiaj wcześnie rano. W ekipie brakuje bramkostrzelnego Marcina Strykowskiego, który doznał kontuzji w niedzielnym meczu ligowym z Mustangami Michałkowice. Strykowski ma silnie skręcony staw skokowy i prawdopodobnie zerwane jedno z więzadeł. To go może wykluczyć nawet z walki o medale mistrzostw Polski pod koniec lutego.

– Jedziemy do Kolonii, aby przede wszystkim utrzymać miejsce dla naszego kraju w grupie A. To jest nasz główny cel na ten turniej. Oczywiście rywali w grupie mamy bardzo trudnych, ale uważam, że w naszym zasięgu. Będziemy walczyć o każdą bramkę i każdy punkt. Gdyby udało się awansować do półfinału, to byłby to sukces – powiedział Robert Grzeszczak, grający trener Grunwaldu.

Kadra Grunwaldu Poznań na Klubowy Puchar Europy
bramkarze: Mariusz Chyła, Radomir Mnich;
gracze z pola: Tomasz Dutkiewicz, Paweł Bratkowski, Robert Grzeszczak, Mirosław Kluczyński, Tomasz Marcinkowski, Sławomir Choczaj, Mateusz Poltaszewski, Tomasz Choczaj, Patryk Petrykowski, Artur Mikuła.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!