Jezioro Mejskie w Międzychodzie. Co się zmienia? W ostatnim tygodniu rozpoczęły się porządki nad Jeziorem Miejskim w Międzychodzie. Są to prace podejmowane każdego roku.

- Było to coroczne oczyszczanie linii brzegowej mające na celu przygotowanie już do sezonu kąpielowego. Jezioro Miejskie będzie od lipca do końca sierpnia miejscem wykorzystywanym do kąpieli - mówi Alicja Sobczak z Referatu Komunalno - Środowiskowego w Urzędzie Miasta i Gminy Międzychód.
Przyznaje, że w tym roku był to większy zakres prac niż dotychczas.

- Faktycznie prace porządkowe prowadzone były na większą skalę. Została wynajęta firma zewnętrzna, która zajęła się wycinką trzciny oraz usunięciem innych zarośli. W kolejnych tygodniach zamierzamy sukcesywnie zwiększać ilość piasku na plaży. Piasek był uzupełniany także w ubiegłym roku - wyjaśnia Alicja Sobczak.
Przy okazji prac porządkowych nad Jeziorem Kuchennym dokonano także oceny stanu pomostów.
- Prace doraźne związane z uzupełnieniem brakujących czy zniszczonych elementów wykonujemy na bieżąco. Obecnie brakuje środków na ich remont generalny - przyznaje.

Poza plażą miejską w lecie mieszkańcy oraz wczasowicze chętnie korzystają także z odpoczynku nad Jeziorem Mierzyńskim. Tam od 2016 roku trwają zmiany, a nawet mała rewolucja. Pierwszym krokiem były pomosty pływające oraz likwidacja ogrodzenia przy wejściu na plażę.


Marcin Prokop zaprasza na casting

Źródło: telemagazyn.pl

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!