Kino Rialto pokaże "Spotlight" przed premierą [WIDEO] Kino Rialto pokaże "Spotlight" przed premierą [WIDEO]

Sześciokrotnie nominowana do Oscara historia dziennikarzy śledczych gazety "Boston Globe", którzy ujawnili szokujące dane dotyczące pedofilii w Kościele będzie mieć swą polską premierę 5 lutego. Poznańskie Kino Rialto pokaże film Toma McCarthy'ego na ekskluzywnym seansie już w sobotę, 30 stycznia. (© Materiały prasowe)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Sześciokrotnie nominowana do Oscara historia dziennikarzy śledczych gazety "Boston Globe", którzy ujawnili szokujące dane dotyczące pedofilii w Kościele będzie mieć swą polską premierę 5 lutego. Poznańskie Kino Rialto pokaże film Toma McCarthy'ego na ekskluzywnym seansie już w sobotę, 30 stycznia.

W "Spotlight" zobaczymy m.in. Michaela Keatona, Rachel McAdams i Marka Rufalo. Film McCarthy'ego nagrodzono m.in. w Wenecji. Otrzymał również nominacje do Złotego Globu, a także do tegorocznych Oscarów, w tym dla najlepszego filmu, za najlepszy scenariusz i reżyserię.

Kino Rialto zaprasza na przedpremierowy pokaz "Spotlight". Zobacz zwiastun!

Tuż po objęciu stanowiska, nowy szef „Globe’a”, Marty Baron (Liev Schreiber), kieruje dziennikarzy do zajęcia się sprawą księdza oskarżonego o seksualne wykorzystywanie dzieci na przestrzeni 30 lat. Świadomi delikatności i społecznego wydźwięku, jaki będzie wiązał się ze skandalem, reporterzy zagłębiają się w sprawę. Zespół tworzą: Walter „Robby” Robinson (Michael Keaton), Sacha Pfeiffer (Rachel McAdams), Michael Rezendes (Mark Ruffalo) oraz Matt Carroll (Brian d’Arcy James).

Rozpoczyna się dziennikarskie śledztwo, którego wyniki zbulwersują cały świat i wstrząsną Ameryką. Dziennikarze kontaktują się z adwokatem ofiar (Stanley Tucci), docierają do dorosłych, którzy byli molestowani w dzieciństwie. Wkrótce okazuje się, że sprawa jest większa, niż ktokolwiek na początku przypuszczał, ociera się o władze kościelne, które przez lata tuszowały przestępstwa.

Początek seansu o godzinie 19.30. Bilety w cenie 19,50 (normalne) i 16,50 zł (ulgowe) do nabycia w kasie kina.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Weekend w Poznaniu: Co robić, gdzie pójść, czego nie przegapić [ZDJĘCIA]


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!