Poznańskie kluby żeńskiej koszykówki Inea AZS Poznań i MUKS Poznań zbroją się przed wznowieniem ligowych rozgrywek. Wczoraj do stolicy Wielkopolski przyjechała Chinyere Ukoh, od kilku dni z poznańskimi uczennicami trenuje Latoya Williams, a do końca tygodnia dołączyć ma do nich inna Amerykanka Maurita Reid.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ukoh to silna skrzydłowa, która dotychczas występowała w Odrze Brzeg (miała tam średnią 7,3 pkt.). Mierząca 186 cm zawodniczka ma wzmocnić ekipę Romana Habera głównie w podkoszowej walce. Jej transfer to także reakcja na fakt, że dłużej niż przypuszczano poza składem będzie lecząca kontuzję Reda Aleliunaite.
Z kolei w MUKS zakontraktowali Williams mającą bardzo dobre referencje z ligi uniwersyteckiej za Oceanem. Silna skrzydłowa z Florydy nie powinna być jednak jedynym wzmocnieniem drużyny Iwony Jabłońskiej. Ostatnia drużyna PLKK pilnie potrzebuje nowej rozgrywającej. Kandydatka znalazła się w stolicy Armenii, Erewaniu. Nie może z niego wylecieć, bo zgubiła paszport amerykański, a w tym drugim, jamajskim musi mieć wizę...

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!