(© Daniel Andruszkiewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W centrum handlowym "Nasze Leszno" w każdej chwili może dojść do katastrofy budowlanej. Około południa pracownicy jednego ze sklepów zauważyli spękania na suficie. Personel oraz klienci zostali ewakuowani.

Powodem jest śnieg, który od wczoraj zalega na dachu obiektu. Jest go sporo, bo pada niemal bezustannie, a w niektórych miejscach jego warstwa przekracza metr. To ogromny ciężar. W wyniku oddziaływania tak dużej siły, zaczęła się odkształcać metalowa konstrukcja dachu, a w efekcie na płytach sufitów pojawiły się pęknięcia. Są widoczne między innymi w ,,Piotrze i Pawle" oraz w ,,Media Expercie".

- Ewakuowaliśmy 50 pracowników oraz 70 klientów obu sklepów - wyjaśnia Jacek Nowak z KM PSP w Lesznie. - Na miejsce został wezwany inspektor nadzoru budowlanego oraz wykonawca.

Strażacy i policja opanowali sytuację i zabezpieczyli teren. Czekają także na ekipy, które zajmą się usuwaniem śniegu z dachu. Tego typu roboty muszą bowiem być zlecone specjalistycznej firmie. Tymczasem konstrukcja pod naporem mokrego i ciężkiego śniegu może runąć w każdej chwili.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!