Most Międzychód - od piątku 17 marca mieszkańcy Międzychodu muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Tego dnia zamknięta zostanie część ulicy Wały Jana Kazimierza (od mostu do ulicy Mostowej). I tak będzie do końca października...

Most Międzychód. Na dobre ruszyła budowa nowego mostu przez rzekę Wartę w Międzychodzie. Od najbliższego piątku 17 marca trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami w ruchu, które potrwają nawet do końca października.

Co się zmieni? Wyłączona z ruchu zostanie część ulicy Wały Jaka Kazimierza, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego (przy moście), aż do ulicy Mostowej. Na ten czas swoją funkcję straci więc ważna arteria miejska, czyli obwodnica. Wyznaczono objazd ulicą Portową, Bolesława Chrobrego, Langowicza i Czynu 600-lecia, która do tej pory była drogą z ograniczonym tonażem. Cały ciężki ruch tranzytowy przez miasto, będzie musiał teraz przejeżdżać właśnie tym odcinkiem. Co ważne dla mieszkańców, sama ulica Mostowa będzie przejezdna w obie strony. Lokalny ruch nie odczuje więc aż tak bardzo zmian. Korków ulicznych będzie się trzeba jednak spodziewać na ul. 17 Stycznia przy skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego oraz na ul. Czynu 600-lecia przy skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego, szczególnie w godzinach komunikacyjnych szczytów.

Most Międzychód - wycięli drzewa, czas na budowę


Po wycince drzew przy moście przez rzekę Wartę w Międzychodzie mieszkańcy cały czas zerkają na plac budowy i pytają o to, kiedy ruszą roboty budowlane. W końcu nie często buduje się w mieście mosty. Wykonawca prac, firma „Gotowski” Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z o.o. informuje, że prace ruszą lada dzień.

- Plac budowy firma „Gotowski” przejęła jeszcze jesienią 2016 roku. Teraz wraz z poprawą pogody rozpoczęły się pierwsze prace. Zorganizowane zostało zaplecze budowy i przeprowadzono niezbędne wycinki drzew i krzewów. W najbliższych tygodniach wykonywane będą prace związane z przygotowaniem miejsc pod budowę przyczółków i filarów - informuje Michał Sitarek z firmy „Gotowski”.

Most Międzychód. Nowa konstrukcja powstanie na wschód od obecnego mostu i będzie liczyć około 140 metrów długości. Trzyprzęsłową konstrukcję tworzyć będą stalowe dźwigary zespolone z żelbetową płytą. Na jezdni znajdować się będą dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra oraz pobocze. Zaprojektowano również ciąg pieszo - rowerowy. Inwestycja połączona jest z budową nowych dróg dojazdowych oraz czterowlotowego ronda. Powstanie ono po południowej stronie przeprawy na skrzyżowaniu ulicy J. Piłsudskiego i Wałów Jana Kazimierza. Koszt inwestycji to blisko 21 mln zł. Termin wykonania prac do koniec pierwszego kwartału 2018 roku. Jak budowa nowego mostu zostanie ukończona, rozpocznie się rozbiórka starego. Obecna przeprawa ma zostać rozebrana do połowy października 2018 roku. Dlaczego? Obecny most przez rzekę Wartę w Międzychodzie jest w bardzo złym stanie technicznym.

Dziury na drogach. Jak je omijać i co zrobić po uszkodzeniu samochodu?Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KSOB (ja)

Tak. Z informacji przekazywanych przez wykonawcę prac i inwestora wynika, że most będzie przejezdny na każdym etapie prac.

ja (gość)

droga zamknięta od krzyżówki, ale rozumiem, że przez most będzie można normalnie jeździć?