Most w Międzychodzie. Co dzieje się na placu budowy? Obecnie trwa malowanie stalowej konstrukcji obiektu i budowanie podpór oraz nasypów na dojazdach. Przed zakończeniem prac nie będzie jednak wizualizacji przeprawy.

Most w Międzychodzie. Budowa nowego mostu przez rzekę Wartę w Międzychodzie cały czas budzi zainteresowanie mieszkańców. Wszak nie na co dzień budowane są na naszym terenie takie obiekty. Nic więc dziwnego, że nie ma dnia, by międzychodzianie nie śledzili postępów prac przy barierkach starego mostu, czy też przy barierach energochłonnych wzdłuż miejskiej obwodnicy. I cały czas dopytują - jak będzie ostatecznie wyglądał obiekt?

Zapytaliśmy o to zarządcę obiektu i inwestora, czyli Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

- Nie posiadamy wizualizacji nowego mostu w Międzychodzie i na razie nie planujemy zlecać jej wykonania - mówi wprost Kinga Hedrych, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu.


Dlaczego? Pewnie decydują o tym względy finansowe. Mieszkańcy będą więc mogli zobaczyć nowy most dopiero wtedy, jak zostanie wybudowany.

Most w Międzychodzie. Co obecnie dzieje się na placu budowy w Międzychodzie i co będzie działo się w najbliższym czasie?

- Trwa między innymi malowanie stalowej konstrukcji nowego mostu. W najbliższym czasie planowane jest wykonanie kolejnych podpór obiektu (czyli zbrojenie i betonowanie filarów i przyczółków) oraz nasypów drogowych na dojazdach do niego - wyjaśnia Kinga Hedrych.


Most w Międzychodzie. Międzychodzianie dopytują też o to, kiedy zostanie przywrócony ruch na ulicy Wały Jana Kazimierza, na której obecnie zlokalizowany jest plac budowy.

- Ruch drogowy na ulicy Wały Jana Kazimierza zostanie przywrócony dopiero po zakończeniu robót na dojeździe do nowego mostu, co nastąpi w 2018 roku - nie pozostawia złudzeń Kinga Hedrych.


Poniedziałek będzie deszczowy. Spadnie nawet 30 litrów na metr kwadratowy
Źrodło: tvn meteo

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gruby gość1 (gość)

ciekawe kto odpowiada za dziury w starym moście kto zlecił zaklejenie i odebrał jakość wykonania pracy bp zrobione to było na odpierdol

Tytanowy Janusz (gość)

Wiszą kamery które obserwują budowany most, może warto by dać je online żeby każdy z domu mógł zobaczyć jak postępuje budowa.