MPEC Międzychód - spółka rozbudowuje sieć ciepłowniczą w mieście. Rozkopane są ulice Daszyńskiego i Słowackiego. Prace mają się zakończyć do 30 września.

MPEC Międzychód. Dziś sieć ciepłownicza w Międzychodzie, którą gospodaruje Międzychodzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. to około 6,5 km rur, głównie ukrytych pod ziemią. Na koniec września sieć ta będzie wydłużona o kolejne 200 metrów, z czego docelowo skorzystają lokatorzy 27 mieszkań. W obiektach dotychczasowe kotły węglowe zostaną zastąpione przez tak zwane bezobsługowe ciepło systemowe. MPEC Sp. z o.o. zapłaci za rozbudowę sieci 360 tys. zł.

- Obecnie realizujemy inwestycję budowy przyłączy ciepłowniczych wraz z instalacją węzłów cieplnych do nieruchomości przy ulicy Daszyńskiego 5, 7, 13 oraz ulicy Słowackiego 9, 10 i 11 - mówi Szymon Prokopczuk, prezes zarządu spółki MPEC.


Jak zaznacza, celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim poprawa jakości powietrza w Międzychodzie. Na ten temat głośno zrobiło się w Polsce w ubiegłym roku, kiedy największe miasta w kraju zmagały się z problemem smogu. Wówczas także mieszkańcy Międzychodu zwracali uwagę na fakt zanieczyszczonego powietrza w samym mieście.

- Dzięki temu przedsięwzięciu wzrośnie również bezpieczeństwo użytkowania tych budynków (eliminacja kotłów węglowych i zastąpienie ich kompaktowymi węzłami cieplnymi), a także wzrost wartość budynków, które ogrzewane będą tak zwanym bezobsługowym ciepłem systemowym - mówi Szymon Prokopczuk.


MPEC Międzychód. Spółka zapłaci za przyłączenie 27 mieszkań i biur do sieci 360 tys. zł.

- Warto dodać, iż realizowane przyłącza i montaż węzłów cieplnych dla budynków przy ulicy Daszyńskiego 5, 7, 13 oraz ulicy Słowackiego 9 i 10 finansowane są ze środków spółki MPEC, natomiast dla budynku przy ulicy Słowackiego 11 finansowanie jest łączone. Płaci za to gmina Międzychód oraz spółka MPEC - wylicza prezes Prokopczuk.


Prace inwestycyjne realizowane są pełną parą. Rozkopany Lipowiec rzuca się mieszkańcom w oczy. Roboty powinny się zakończyć do 30 września.

MPEC Międzychód. Obecnie eksploatowana długość sieci ciepłowniczej w mieście to ok. 6,5 km. Po wykonaniu prac długość sieci zwiększy się o ok. 200 m. Docelowo ogrzewanych będzie 27 mieszkań i pomieszczenia biurowe.

- W kolejnych latach spółka MPEC planuje dalszą rozbudowę sieci cieplnej. Trwają rozmowy z różnymi instytucjami i wspólnotami mieszkaniowymi. Już dziś zapraszamy do współpracy mieszkańców budynków przy ulicy Daszyńskiego 9, 11 i 15 - bezpośrednich sąsiadów trwającej inwestycji - apeluje Szymon Prokopczuk.


PogodaWe wtorek na wschodzie zachmurzenie z opadami deszczu, z kolei na zachodzie dość pogodnie i bez opadów. Front przyniesie zimne powietrze, dlatego w Gdańsku termometry pokażą jedynie 14 stopni. W Zielonej Górze, Bydgoszczy i Olsztynie na termometrach 15 stopni. Najcieplej będzie w Rzeszowie - tam temperatura osiągnie 19 stopni. Wiatr słaby lub umiarkowany, choć chwilami może być nieco silniejszy. Ciśnienie będzie się wahać.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lipowiec (gość)

Zapraszają do współpracy... Nie wszystkich stać na wyłożenie paru tysięcy na montaż instalacji w domu. Gdyby tak było to już dawno zrobili by sobie inne ogrzewanie niż piece kaflowe.