W amerykańskiej loterii Powerball w końcu padła główna wygrana. Zwycięski los kupiono w mieście Chino Hills w stanie Kalifornia, a pula tym razem była rekordowa - 1,5 miliarda dolarów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Szczęśliwymi liczbami tym razem okazały się 4,8,19, 27 i 34, a dającym pełnię radości Powerballem była liczba 10. W amerykańskiej loterii nikt nie wygrał od 7 listopada ubiegłego roku.

20 kolejnych nietrafionych losowań doprowadziło do rekordowej puli. W żadnej loterii na świecie możliwa do zgarnięcia suma pieniędzy nie była jeszcze nigdy tak duża. Kalifornijska komisja loterii poinformowała również o 12 kuponach, które wytypowały trafnie pięć liczb. Każdy z nich może być warty nawet milion dolarów.

Tuż po ogłoszeniu lokalizacji zwycięskiego kuponu, do Chino Hills zaczęły zjeżdżać się amerykańskie media w poszukiwaniu szczęśliwca. Nie jest wykluczone, że w innych regionach USA także padły główne wygrane. Pełna lista trafionych kuponów ma być opublikowana w środę wieczorem czasu amerykańskiego.

Zwycięska kwota w loterii Powerball nie jest wypłacana od razu. Organizatorzy rozkładają płatność na 30 rat, które będą wypłacane przez kolejnych 29 lat. Jeśli zwycięzca będzie domagał się wypłaty kwoty w całości, to otrzyma 930 milionów dolarów, czyli 62% reklamowanej puli. Dodatkowo blisko połowę tej kwoty zabierze mu urząd podatkowy.


Zobaczcie też: Darth Vader, R2-D2 i PGE Arena Gdańsk z klocków Lego. A to wszystko w Polsce!


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!