Ogromny wyczyn Międzychodzianki! Emilia Jasinowska druga w prestiżowym, szóstym PKO półmaratonie - Białystok 2018!

Wielki wyczyn Międzychodzianki! Emilia Jasinowska uplasowała się na drugim miejscu w kategorii K-60 w szóstej edycji PKO Półmaraton Białystok. Emilia Jasinowska

Białystok już po raz 6. był stolicą biegaczy. W ramach szóstej imprezy PKO Półmaraton Białystok w sobotę 12 maja odbył się Bieg Śniadaniowy spod Pałacu Branickich. Pół tysiąca biegaczy ruszyło na Stadion Miejski. Następnie najmłodsi rywalizowali w kilku biegach na różnych dystansach w centrum miasta.

Niedziela 13 maja to z kolei 6. PKO Półmaraton, który z roku na rok bije rekordy frekwencji. Półmaraton ten został dwukrotnie wyróżniony przez biegaczy jako najlepiej zorganizowany bieg w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Zwycięzcą 6. PKO Półmaraton Białystok został Kenijczyk Hillary Kiptum Maiyo, który dystans 21 km 975 m pokonał w 1:05:02, w rywalizacji kobiet najszybsza była Węgierka Zita Käcser.

XVI KONKURS PRZYRODNICZO - SPORTOWY W MIĘDZYCHODZIE 2018

W 6. PKO Półmaratonie wystartowała międzychodzianka Emilia Jasinowska, która w kategorii K-60 zajęła II miejsce na podium. Był to jej trzeci start w tym biegu (2016, 2017).

W niedzielę odbył się także bieg towarzyszący półmaratonowi City Run na dystansie 5 km.