Wspólne kolędowanie, przemarsz ulicami Poznania i barwny korowód prowadzony przez Kacpra, Melchiora i Baltazara - za nami szósty Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli ulicami miasta przeszedł już po raz szósty. Uczestnicy korowodu wystartowali z placu Wolności, przeszli ulicą Paderewskiego na Stary Rynek gdzie pokłonili się w stajence dzieciątku Jezus.

W drodze po raz drugi uczestnikom towarzyszył poznański eko-wielbłąd Otek. Dla uczestników Orszaku Trzech Króli organizatorzy przygotowali 10 tysiecy koron oraz śpiewniki.

Orszak Trzech Króli:


Orszak Trzech Króli w Warszawie:

x-news

Zobacz też:
Narty w Poznaniu: Szaleństwo na... ulicach miasta! [ZDJĘCIA, WIDEO]
Poznań skuty lodem wygląda niesamowicie! [ZDJĘCIA]
Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gdzie jest walet (gość)

W Warszawie przeszedł Orszak Trzech Króli. Po raz pierwszy dołączył do niego Prezydent RP Andrzej Duda. W Poznaniu Orszak Trzech Króli odbył się bez prez. Jaśkowiaka, który jeszcze od 97 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (też nieobecny) chyba nie "odtajał"; ostatnio był widziany jak podskakiwał z miłośnikami Petru. Może to skutki walki z Michalczewskim.

ZIBI (gość)

Uroczystośc Trzech Króli jest najstarszym i pięknym świętem w kościele katolickim. Bardzo się cieszę, że ma znów wymiar obywatelski i jest dniem wolnym od pracy. Komuniści zlikwidowali ten dzień wolny od pracy i uroczystości były skromniejsze, ale to już historia. Jaśkowiak miał wolne....wysłał Ganowicza dobre i to co ? ....jego wybór ma takie prawo. Widac wyraźnie że wpiera lewaków i liberałów. W sobotę na pewno będzie na pl. Wolności, żeby bronic rzekomo demokracji co jest bzdurą i kłamstwem. Liberałowie i lewacy bronią swoich interesów, wpływów,pieniędzy i oszukują opinię publiczną. Szkoda, że Poznań ma tak stronniczego prezydenta miasta!