Nowy Nikon D500 to marzenie wielu amatorów fotografii, a być może także niektórych profesjonalistów. Producent pochwalił się właśnie tym, jak wyglądają filmy w rozdzielczości 4K zarejestrowane za pomocą lustrzanki.

Nowy Nikon D500 oraz pełnoklatkowy Nikon D5 to pierwsze konstrukcje tego producenta, które umożliwiają rejestrowanie filmów wideo w rozdzielczości 3840x2160 pikseli. Wiemy, że w Nikonie D500 dostępne będą trzy tryby nagrywania 4K - 30p/25p i 24p. Wielu fotografów korzysta w swojej pracy z aparatów jako urządzeń rejestrujących materiały wideo, więc możliwość nagrywania klipów w tak dobrej jakości będzie dla nich niewątpliwą zaletą nowej lustrzanki.

Nikon udostępnił przykładowy materiał wideo zarejestrowany za pomocą tańszego Nikona D500. Został umieszczony w serwisie YouTube i aby w pełni docenić jego jakość należy w ustawieniach odtwarzacza zmienić format wideo na 2160p.Nikon D500 jest w stanie nagrywać filmy przez około 30 minut, zanim rozładuje się jego akumulator. Bardzo przydatną funkcjonalnością jest możliwość jednoczesnego rejestrowania materiałów na kartę XQD lub SD oraz na urządzenie zewnętrzne. Nikon D500 zaoferuje także użytkownikom możliwość tworzenia materiałów timelapse w rozdzielczości 4K z poziomu aparatu.

Nikon D500 trafi do sprzedaży w marcu. Samo body sprzedawane będzie w cenie około 2000 dolarów. Polacy mogą wiec spodziewać się cen w granicach 9000 - 10 000 złotych.

Źródło: www.conowego.pl

Sprzęt

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!