W Polsce co roku na futra zabija się ok. 100 tys. zwierząt, głównie lisów i jenotów. Na zabijanie prądem o natężeniu 0,3 A pozwala rozporządzenie ministra rolnictwa. Otwarte Klatki publikują nagrania z ferm z Wielkopolski.

Działające na rzecz obrony praw zwierząt stowarzyszenie Otwarte Klatki opublikowało w internecie szokujące nagrania z ukrytych kamer. Widać w nim, jak na czterech fermach futrzarskich (w tym aż trzech w Wielkopolsce i jednej ze Śląska) zabija się zwierzęta.

Zobacz wideo:
Każdego roku wszystkie lisy i jenoty hodowane w Polsce dla ich futer (obecnie około 100 tysięcy zwierząt rocznie) są zabijane w taki sam sposób: jedną elektrodę wkłada się w pysk, a w drugą w odbyt.


Na podstawie nagrań z fermy w Kościanie, których dokonano w listopadzie i grudniu 2015 roku stowarzyszenie Otwarte Klatki zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami poprzez stosowanie okrutnych metod w chowie. Hodowcom grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności. O nieprawidłowym uboju zostaną też poinformowane Powiatowe Inspekcje Weterynaryjne.

- Choć ustawa o Ochronie Zwierząt ma gwarantować zwierzetom humianitarny ubój, na fermie zwierząt futerkowych się to nie dzieje - alarmuje wiceprezes Otwartych Klatek, Paweł Rawicki. - Na nagraniach widać m.in. jak zwierzęta zabijane są prądem, wewnątrz klatek, w otoczeniu innych zwierząt.

Ciała zabitych lisów i jenotów przerzucane są z miejsca na miejsce na oczach innych zwierząt, zanim zostaną zabrane do skórowania. To nie jedyny problem, o jakim alarmują działacze stowarzyszenia. Drapieżniki trzymane są w ciasnych klatkach, w których często dochodzi do rywalizacji między zwierzętami, ataków agresji, a nawet kanibalizmu.
CZYTAJ TEŻ:
*Otwarte klatki: Pół roku życia i śmierć w męczarniach - manifestacja w Poznaniu [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]
*Otwarte Klatki: Obrońcy zwierząt odebrali kalekie lisy z fermy w Kiełczewie pod Kościanem [ZDJĘCIA]


W Polsce co roku na futra zabija się ok. 100 tys. zwierząt, głównie lisów i jenotów. Na zabijanie prądem o natężeniu 0,3 A pozwala rozporządzenie ministra rolnictwa. Stowarzyszenie Otwarte Klatki zbiera podpisy pod petycją zakazującą uboju zwierząt na futra. Takich praktyk zakazano już m.in. w Wielkiej Brytanii, Austrii, Chorwacji, Szwecji, czy Danii.

Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Zwierzęta

Komentarze (1)

Aby się wypowiedzieć musisz być zalogowany!


Zaloguj się Zarejestruj się
KW

Dziękuję za nagłośnienie problemu i zapraszam do podpisywania petycji: http://www.otwarteklatki.pl/petycja-zakaz/

Hodowla zwierząt na futra musi się wreszcie skończyć.