Parking przy ulicy Wały Jana Kazimierza w Międzychodzie Parking przy ulicy Wały Jana Kazimierza w Międzychodzie

Parking przy ulicy Wały Jana Kazimierza w Międzychodzie - mieszkańcy miasta sugerują, by był jednokierunkowy. (© Krzysztof Sobkowski)

Parking przy ulicy Wały Jana Kazimierza w Międzychodzie - mieszkańcy proponują zmianę organizacji ruchu w tym fragmencie miasta. Sugerują, by parking był jednokierunkowy. Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie obiecuję pomysł rozważyć.

Parking przy ulicy Wały Jana Kazimierza w Międzychodzie. Mieszkańcy Międzychodu skarżą się na zasady parkowania samochodów na parkingach wzdłuż ulicy Wały Jana Kazimierza. A w zasadzie na brak przestrzegania tych zasad przez samych mieszkańców miasta. Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie też problem dostrzega i zapowiada rozważenie zmian w organizacji ruchu w tym fragmencie miasta.

Na parking ulokowany wzdłuż miejskiej obwodnicy można dziś wjechać w kilku miejscach. Zarówno jadąc od ulicy Tietza, jak i od ulicy Mostowej. Problem w tym, że miejsca parkingowe zostały przed laty wyrysowane tak, że auta powinny być parkowanie przez kierowców pod kątem a nie prostopadle do kierunku jazdy. Zapominają o tym szczególnie kierowcy, którzy wjeżdżają na parking wjazdem od ulicy Titeza.

- W zasadzie to miejsca parkingowe są słabo widoczne, bo nie ma wymalowanych linii, tylko rozgranicza je mało kontrastowy kolor kostki brukowej. Ponadto wjeżdżając od ulicy Tietza bardzo trudno jest zaparkować auto pod kątem. Powoduje to, że ludzie po prostu parkują tak, jak im się uda, a nie tak, jak trzeba. Nie wspominam już o zbyt dużych busach, które w ogóle nie powinny tam parkować - zwraca uwagę jeden z mieszkańców Międzychodu i od razu proponuje rozwiązanie. - O wiele łatwiej by było, jakby ruch na tym parkingu odbywał się jednokierunkowo, z wjazdem od ulicy Mostowej i wyjazdem w kierunku ulicy Tietza - proponuje.


Problem ten dostrzega także zarządca parkingu przy obwodnicy - Urząd Miasta i Gminy w Międzychodzie.

- Rzeczywiście jest z tym problem a proponowana przez mieszkańców zmiana organizacji ruchu na parkingu na jednokierunkową wydaje się być dobra i zasadna. Na pewno to w najbliższym czasie przeanalizujemy - zapowiada Krzysztof Wolny, burmistrz gminy Międzychód.


Dodaje też, że miejski magistrat rozważa wprowadzenie na tym parkingu elektronicznego systemu liczenia wolnych miejsc.

- Czekamy na wycenę takiego systemu. Wówczas przy wjazdach na parking pojawiłyby się elektroniczne tablice, które wskazywałyby liczbę wolnych na parkingu miejsc. Takie systemy z powodzeniem działają w dużych miastach, są także często pomocne przy centrach handlowych - mówi Krzysztof Wolny.


Przypomnijmy, że parking przy ulicy Wały Jana Kazimierza został wybudowany przy okazji budowy drogi na ulicy Wały Jana Kazimierza. Od 2011 roku, odkąd wprowadzono strefę płatnego parkowania na Rynku, miejsce to zostało wskazane jako alternatywa dla mieszkańców.

Pogoda na czwartek - burze i upałWiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mat (gość) (ja)

niech sie ludzie naucza parkowac a nie jakies cyrki z jednokierunkowa wymyslacie ludzie!! chyba ze bedzie to tak przestrzegane jak kolo starostwa

pajacyk (gość) (ja)

Zrobić zakaz parkowanie w całym mieście , rowery sobie kupcie !!!!! albo wszystkie parkingi płatne , a niech ma Krzysiu !!!!!!!

chamstwa ciąg dalszy...... (gość) (mieszkaniec)

A na co Pan Wolny ma kasę wydawać !!! no na co !!!!!! auto sobie kupił, podwyżkę dał , jest super !!!!! a jest tyle kasy do wydania!!! co z tym robić ? no na pierdy wydawać !!!! Jeszcze 1,5 roku i Pana Wolnego już nie będzie, no on oczywiście i spadnie na 4 łapy, bo zrobił sobie studia podyplomowe ( za gminne pieniądze oczywiście ) z informatyki i w ekonomiku będzie mógł uczyć. Ten wie co robi !!!!!

ja (gość)

"z wjazdem od ulicy Mostowej i wyjazdem w kierunku ulicy Tietza" brawo za głupotę, właśnie jeśli ma być jednokierunkowa to powinno być odwrotnie, wjazd od kościoła, wyjazd na stare targowisko

plus (gość)

zatloczony jest także punk obsługi 500 plus. ktoś w sezonie . bo można tak nazwać okres od 1 sierpnia zredukował obsługe. tzn urlopował. ponadto powinna byc 1 osoba dodatkowo do wydawania wniosków. w innych powiatach nie ma kolejek. kolejki u nas sa wielkogodzinne.

mieszkaniec (gość)

hahah takim duzym jestesmy miastem ze potrzeba tablicy pokazujacej wolne miejsca , ten parking wgl nie jest zatloczony pełno wolnych miejsc co najmniej 3/4 co widac z daleka jak sie jedzie, no chyba ze jest sobota.. , a co do parkowania to kazdy ma rozum i wystarczylo inaczej zrobic linie i mozna byloby bez problemu parkowac wjezdzajac z obydwoch stron