Medyk/POLOmarket okazał się najlepszy w międzynarodowym turnieju halowej piłki nożnej kobiet rozegranym w Koninie. Walka o ostateczny triumf była bardzo zacięta i toczyła się do ostatniego spotkania

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W rozegranym już po raz 22. Konin Cup wystąpiło pięć zespołów: Unia Opole, Polonia Poznań, Żalgiris Wilno i dwie drużyny gospodarzy, Medyk/POLOmarket i ZSGE Medyk/Franspol II.

Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Od początku ton rywalizacji nadawał pierwszy zespół gospodarzy, który pokonał Żalgiris 10:2 i Polonię 6:2. Jednak niespodziewana porażka 3:5 z młodszymi koleżankami sprawiła, że koninianki musiały w ostatnim spotkaniu wysoko wygrać z drużyną z Opola. Zadanie wykonały należycie, zwyciężyły 8:4, dzięki czemu triumfowały w całym turnieju. Na drugiej pozycji uplasowała się Unia, a na trzeciej ZSGE Medyk/Franspol II. W walce o czołowe lokaty nie liczyły się ekipy z Poznania oraz Wilna.

Najwięcej bramek, osiem, strzeliła Natalia Chudzik, a najlepszą bramkarką została Aleksandra Komosa (obie Medyk/POLOmarket). W głosowaniu na najlepszą zawodniczkę turnieju Natalia Pakulska (ZSGE Medyk/Franspol II), Ewa Szywalska (Unia) i Gerta Dileviciute (Żalgiris) zebrały taką samą liczbę głosów.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!