Marcin Kikut trenuje w specjalnym kasku Marcin Kikut trenuje w specjalnym kasku

Marcin Kikut trenuje w specjalnym kasku (© Maciej Opala)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Siergiej Kriwiec będzie jedynym piłkarzem, który wzmocni Lecha w zimowym oknie transferowym. Kibice Kolejorza liczyli, że uda się kupić jeszcze napastnika. Numerem 1 na liście życzeń był Witalij Rodionow. Poznański klub nie jest jednak w stanie spełnić warunków, jakie podyktowali Białorusini.

BATE za swojego snajpera zażądało 600 tysięcy euro. Lech musiałby też spełnić finansowe wymagania samego piłkarza, które, jak powiedział nam dyrektor sportowy Marek Pogorzelczyk, były wysokie. – Być może wrócimy do rozmów latem, teraz nie robimy już sobie żadnych nadziei na pozyskanie Rodionowa – stwierdził Pogorzelczyk.

Dobre wiadomości są takie, że wreszcie stabilizuje się sytuacja w poznańskiej defensywie. Co prawda we wczorajszym treningu na pełnych obrotach nie trenowali Luis Henriquez, który miał ostatnio problemy z mięśniem czworogłowym, ale Panamczyk ma nadzieję, że wystąpi w dzisiejszym sparingu z Crveną Zvezdą Belgrad (początek o godzinie 16.30). Lżej trenował też Tomasz Bandrowski, który ma zbitą stopę. Nie jest to jednak poważny uraz.

Odpoczywał również Seweryn Gancarczyk, który w piątek wszedł w 63. minucie meczu z Dinamo. Reprezentant Polski odczuwa jeszcze lekkie bóle w nodze, ale jest pod troskliwą opieką masażystów, którzy robią wszystko, by jak najszybciej wrócił do pełni sił.

Najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem Lecha jest teraz Marcin Kikut, który na treningi zakłada specjalny kask. – Miałem poważny uraz głowy i teraz dzięki tej ochronie czuję się komfortowo. Muszę się jeszcze do niego przyzwyczaić, bo kask trochę uciska i jest w nim gorąco, ale cieszę się, że mogę już uczestniczyć w gierkach i normalnie funkcjonować – powiedział „Kiki”.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pyra (gość)

Pogorzelczyk Kasprzak Kadziński Rutkowski - weźcie się lepiej za inną robotę bo wielkiej piłki w Poznaniu to Wy nie zrobicie

motorniczy (gość)

Zakup Rodionowa byłby wyraźnym sygnałem, że Lech chce walczyć o mistrzostwo. Jeśli Lech chce być najlepszym klubem w Polsce to musi go być stać na takich zawodnikó jak Rodionow. Wygląda na to, że gadka o mistrzostwie to tylko mydlenie oczu naiwnym kibicom.