PIŁKA NOŻNA - Zieloni mogli wygrać

Jacek Pałuba
To był pierwszy tak poważny sparing piłkarzy poznańskiej Warty od początku przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek I ligi. Wczoraj na sztucznej nawierzchni boiska w Grodzisku Wielkopolskim, zieloni zremisowali z Jagiellonią Białystok 2:2 (1:2).

Trener Warty Marek Czerniawski miał okazję sprawdzić w tym sparingu dużą grupę swoich podopiecznych. Na dobrze przygotowanej, zielonej murawie poznaniacy rozpoczęli w dobrym stylu i już w 12. minucie objęli prowadzenie. Pięknego gola zdobył Piotr Reiss, który po przyjęciu piłki tyłem do bramki w polu karnym, potem się obrócił i strzelił nie do obrony. W końcowym fragmencie pierwszej odsłony nieco lepiej prezentowała się Jagiellonia i zdobyła dwie bramki. Najpierw niefortunnie interweniował Alain Ngamayama i wpakował głową piłkę do własnej siatki, a chwilę później, po indywidualnej akcji gola zdobył Kamil Grosicki.
Po przerwie na boisku w barwach zielonych pojawili się zmiennicy, a w 60. minucie Tomasz Magdziarz popisał się mocnym strzałem z około 20 metrów i bramkarz Jagielloni musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Cztery minuty później Mag-dziarz mógł dać zwycięstwo Warcie, jednak przestrzelił z jedenastu metrów. W środę Warta zagra z Czarnymi Żagań.

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok 2:2 (1:2)

bramki: 1:0 – Piotr Reiss (12), 1:1 – Alain Ngamayama (34-samob.), 1:2 – Kamil Grosicki (37), 2:2 – Tomasz Magdziarz (60).
Warta: Radliński (46. Miszczuk) – Marciniak (57. Ignasiński; 87. Gułajski ), Bł. Jankowski, Przybyszewski (60. Wichtowski), Otuszewski(78. Smuniewski) – T. Bekas (46. Miklosik), Ngamayama (71. Laskowski) – Magdziarz (74. Bała), Reiss (68. Sikora), Iwanicki (46. Pawlak) – Kaźmierowski (70. Mazurek).