Po miesięcznej przerwie, na parkiety wracają piłkarze ręczni pierwszej ligi. Dwa wielkopolskie zespoły podczas 12. kolejki spotkań zagrają na wyjeździe. Siódemka Ostrovii, pod wodzą nowego trenera Eugeniusza Lijewskiego, zagra w Warszawie z ekipą AZS UW, z kolei Grunwald Allegro Poznań zmierzy się w Gdańsku ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W zdecydowanie lepszych nastrojach do drugiej rundy przystępować będą ostrowianie, którzy z dorobkiem 14 punktów zajmują obecnie czwartą lokatę w ligowej tabeli. Rozpoczynają na parkiecie ostatniej drużyny stawki i wydają się zdecydowanym faworytem tej potyczki. W Ostrowie Wlkp. duże nadzieje związane są z pracą trenera Lijewskiego, który jest nie tylko w tym mieście, bardzo szanowany. Jeśli w klubie nie będzie brakowało pięniedzy, wtedy zapewne i wyniki będą zadowalające.
W dość dramatycznej sytuacji są natomiast piłkarze ręczni Grunwaldu Allegro. Od wielu lat wojskowi nie zajmowali tak niskiej pozycji (przedostatniej) w rozgrywkach I ligi, z marnym dorobkiem 4 punktów. Trener Rafał Walczak podczas drugiej rundy będzie miał do dyspozycji praktycznie ten sam skład co jesienią. Do zespołu nie doszedł żaden gracz, który w znaczący sposób mógłby go wzmocnić. Bój w Gdańsku może dać odpowiedź, czy Grunwald udanie będzie się bronił przed spadkiem.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!