Po dramatycznym, ale zwycięskim spotkaniu z Czechami (35:34), wszyscy polscy kibice odetchnęli z ulgą. Biało-czerwoni po raz pierwszy w historii piłki ręcznej, awansowali do półfinału mistrzostw Starego Kontynentu. I oczywiście to jest w tej chwili najważniejsze. Nie ulega jednak wątpliwości, że pojedynek z południowymi sąsiadami kosztował wszystkich wiele nerwów, bo nasi zawodnicy we wtorkowy wieczór zagrali najgorszy mecz podczas austriackiego turnieju. Zresztą sami krytycznie przyznawali, że nie był to ich najlepszy występ.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– Nasza gra to katastrofa. Rozrzucili naszą obronę na boki. Naszą siłą jest gra z czterema, pięcioma zawodnikami przy sobie. Skupieni na środku, żeby tam przeciwnik miał jak najmniej miejsca. Tymczasem w pierwszej połowie najwięcej goli straciliśmy ze środka boiska. Mam nadzieję, że to był nasz najgorszy mecz. Już chyba gorzej grać nie można, więc jak będziemy grać lepiej, to będziemy wygrywać jeszcze łatwiej – stwierdził Mariusz Jurasik.

– Zagraliśmy naprawdę słabo. Wszyscy widzieli. Nie mogliśmy się jakoś zgrać w defensywie. Ja sam zagrałem bardzo słabo w obronie. Dziwię się, bo wcześniej nie było czegoś takiego. Ale najważniejsze jest zwycięstwo – przyznawał Bartłomiej Jaszka. – Spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. Styl, w jakim wygraliśmy, pozostawia jednak wiele do życzenia – podsumował Tomasz Rosiński.

Ale zgodnie z twierdzeniem trenera Bogdana Wenty, to już było. Trzeba już myśleć o kolejnym rywalu – Francji. Wczoraj przed południem nasi zawodnicy mieli wolne, ale wieczorem była odprawa przed dzisieszym bojem z trójkolorowymi. Co prawda niektórzy z graczy narzekali na pewne dolegliwości, to jednak lekarz ekipy Maciej Nowak zapewniał, że to nic takiego, z czym nie dano by sobie rady.

Pojedynek z aktualnymi mistrzami olimpijskimi i świata będzie decydował, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w tabeli II grupy. Od wielu lat dla Polaków Francuzi są wręcz nieosiągalni. Z reguły z nimi przegrywaliśmy, a jedynie podczas igrzysk w Pekinie osiągnęliśmy remis. Czy więc teraz może być inaczej? Na to pytanie muszą odpowiedzieć sami Polacy na parkiecie Olympiahalle w Innsbrucku. Zespół francuski naszpikowany jest graczami światowej klasy – bramkarz Thierry Omeyer zbiera wszystkie laury podczas najważniejszych imprez ostatnich lat. Nikola Karabatic, Luc Abalo, Daniel Narcisse, Michael Guigou czy Jerome Fernandez stanowią trzon zespołu, który w ostatnich dwóch latach daje się pokonać tylko nielicznym. Może więc nadszedł czas, aby także biało-czerwoni przełamali wreszcie francuski kompleks i postarali się o sukces? Po pięciu wyczerpujących spotkaniach trzeba wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Bez tego o sukces raczej trudno.

Oczywiście polscy kibice będą dzisiaj przede wszystkim zainteresowani występem biało-czerwonych. Ale wiele ciekawych rzeczy będzie się też działo w innych spotkniach. Szanse na awans do półfinału mistrzostw Europy w grupie I, zachowują jeszcze cztery, a na pewno trzy zespoły.
Na razie liderem pozostają Chorwaci, którzy dzisiaj zagrają z obrońcami tytułu mistrzowskiego – Duńczykami. Gdyby się zdarzyło, że Dania pokona bałkańską ekipę, a w drugim spotkaniu Islandia zwycięży Norwegię, wtedy Chorwaci znajdą się poza półfinałem. Aktualni wicemistrzowie świata są na razie bez porażki, ale Duńczycy w poprzednim pojedynku z Norwegami (wygrali 24:23, strzelając gola z rzutu karnego po ostatniej syrenie) pokazali, że cały czas myślą o obronie mistrzowskiej korony sprzed dwóch lat.

Program spotkań II rundy oraz ostatniej fazy turnieju ME

czwartek
GRUPA I: Norwegia – Islandia (godz. 16), Rosja – Austria (godz. 18), Chorwacja – Dania (godz. 20.15);
GRUPA II: Niemcy – Czechy (godz. 16.30), Słowenia – Hiszpania (godz. 18.30), Polska – Francja (godz. 20.30).

sobota
godz. 11.30 – mecz o 5. miejsce (trzecie drużyny obu grup)
godz. 14 – I półfinał (zwycięzca I grupy z drugim z II grupy)godz. 16.30 – II półfinał (drugi z I grupy ze zwycięzcą II grupy)

niedziela
godz. 15 – mecz o 3. miejsce (przegrani w półfinałach)
godz. 17.30 – finał mistrzostw Europy (zwycięzcy półfinałów)

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!