Policja w Międzychodzie. Na tropie naciągaczy Policja w Międzychodzie. Na tropie naciągaczy

Policja w Międzychodzie. Na tropie naciągaczy (© Iwona Paroń)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policja w Międzychodzie od wakacji prowadzi sprawę naciągaczy, którzy wyłudzali pieniądze z towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawa jest rozwojowa

Policja w Międzychodzie zatrzymała osoby, którym za sześć fikcyjnych zdarzeń grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

– Osoby te wyłudzały odszkodowania z tytułu fikcyjnych stłuczek oraz nieszczęśliwych wypadków. Z firm ubezpieczeniowych mieli wyłudzić około 95 tys. złotych. Sprawa trafiła na biurko międzychodzkich śledczych w czerwcu ubiegłego roku – mówi oficer prasowy policji w Międzychodzie, Przemysław Araszkiewicz.
Policjanci ustalili, że wyłudzono 15 tys. zł w wyniku sześciu fikcyjnych zdarzeń. W lipcu wszczęli kolejne postępowanie w sprawie wyłudzeń odszkodowań od firm ubezpieczeniowych na sumę ok. 80 tys. zł tytułem rzekomego uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

– Przez kilka miesięcy śledczy gromadzili materiał, który pozwolił na zatrzymanie ośmiu osób zamieszanych w ten proceder. Do zatrzymań doszło w połowie grudnia 2015 roku. Podejrzani usłyszeli 11 zarzutów. To kobiety i mężczyźni w wieku od 25 do 60 lat – mówi Araszkiewicz.

Czytaj także:
>> Policja w Międzychodzie wyjaśnia sprawę porzuconych aut


Grożą im wysokie kary finansowe oraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Tymczasem na poczet kar kryminalni dokonali tymczasowego zajęcia mienia na kwotę 80 tys. zł. Postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym wydał prokurato

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!