Prezes Kaczyński spotkał się w Poznaniu z sympatykami PiS Prezes Kaczyński spotkał się w Poznaniu z sympatykami PiS

Prezes Kaczyński spotkał się w Poznaniu z sympatykami PiS (© Waldemar Wylegalski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Niskie poparcie dla PiS w Wielkopolsce to pewna anomalia, bo w przeszłości w tym regionie dominowała prawica - mówił goszczący dzisiaj w Poznaniu prezes partii Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem w stolicy Wielkopolski trwa właśnie normalizacja po odejściu w ubiegłym roku około 40 działaczy.

Przyczyną było wykreślenie z listy kandydatów do europarlamentu Marcina Libickiego, mającego kłopoty lustracyjne. Wraz z nim wypisał się m.in. jego syn oraz poseł Jacek Tomczak. Czy możliwy jest ich powrót do PiS? - Ci panowie podjęli pewne decyzje i na dziś ta sprawa jest zamknięta - odpowiada Kaczyński.

Nową szefową poznańskich struktur, po rezygnacji Libickich, została Małgorzata Stryjska. Co ciekawe, nie towarzyszyła prezesowi podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Przy stole zabrakło miejsca także dla innych poznańskich działaczy. A konferencję prowadził poseł Jan Dziedziczak, były rzecznik rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Proces Marcina Libickiego trwa, ale niewykluczone, że zakończy się umorzeniem. Kaczyński nie chciał odpowiedzieć, czy po korzystnym dla Libickiego wyroku, przeprosi go za wykreślenie z listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. - Nie należy pytać o rzeczy przyszłe i niepewne - mówił.

Lider PiS nie zdradził także, kogo partia zamierza wystawić w wyborach na prezydenta Poznania. Jak zapowiada Kaczyński, możliwe jest stworzenie "szerszego ruchu społecznego", będącego w stanie dokonać zmian w poznańskim samorządzie. Kaczyński pytany przez dziennikarzy o posła Tomasza Górskiego, któremu partyjni koledzy zarzucili przekroczenie wydatków na kampanię wyborczą do europarlamentu, stwierdził, że nie wiedział o tych zarzutach. Dodał, że jeśli policyjne postępowanie je potwierdzi, to Górskiemu może grozić nawet wykluczenie z partii.

Prezes PiS, oprócz Poznania, gdzie w Pałacu Działyńskich spotkał się z sympatykami partii, odwiedził dzisiaj też Piłę. Jutro będzie w Koninie i Pleszewie.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wyborca56 (gość)

partie tworzone są przez kolesiów, programy są pełne kłamstw i oszukańczych obietnic - a to jest świetny lek na podtrzymanie apatii społeczeństwa. jesteśmy nędzarzami Europy, rośnie bezrobocie i ... dochody ludzi władzy.

Pablo.M (gość)

Naprawdę to jest kolejny pokomunistyczny pomiot , z pewnością na stanowisku w panstwowym urzędzie , ot broni swoich ,,przywilejów,, nie dziwi nic, w tym chorym kraju wielu takich .

miś (gość)

stele - student pisze poprawnie i po polsku, nie " po Polsku", a jeśli nie podoba Ci się treść, to powiedz to wyraźnie i uzasadnij. Wyczuwam tu styl prowadzenia rozmowy pewnej pani z ostatniej komisji śledczej. Wszystko, byle nie na temat i byle dać odczuć rozmówcy swoją pogardę. Ludzie, nauczcie się kultury, bo błędy w ortografii da się jeszcze zrozumieć.

stele (gość)

"student", naucz się poprawnie pisać po Polsku, dopiero zasiadaj do komputera. Jeżeli naprawdę jesteś studentem TO WSTYDŹ SIĘ! Chroń nas Panie Boże przed takimi studentami i absolwentami uczelni wyższych. Amen.

inwalida (gość)

POMAGALI INWALIDĄ 1 GRUPY ODWEDZALI OSOBY DALIZUKJĄCE I INTERWENOWALI JAK BYŁA ŁAMANA KONSTYTUCJA I DYSKMINOWANIE NIEPEŁNOSPRAWYCH TAKIE UCHWALAŁY I ZATWEDZAŁY UCHWAŁY GMIN I POLITYCY BYLI FILIP LIBICKI, JACEK TOMCZAK I MAŁGORZATA STRYJSKA INTERWENOWALISTARALI O OTWARCIE WSPANIAŁEJ REHABILITACJI NIEPEŁNOSPRAWYM ŻYCIA GDYŻ TAKICH POLITYKÓW ZABRAKŁO PiS TERAZ BARDZO DUŻZZO POMAGA POSŁANKA KRYSTYNA ŁYBACKA NIEPOMAGA JĄ POLITYCY PO WSAZ SENatorami?

nadi (gość)

TYZ PKP PLK może i masz trochę racji ale popatrz kto jak nie PO ze swoim ministrem Rapackim chce rozwalić na PKP PLK SOK służbę z 90 letnią tradycją?. A zadaj sobie pytanie dlaczego?. Proste Rapacki to stary milicjant zadaję sobie pytanie co ten komuch robi w PO? ale to margines. Odpowiedz jest prosta kto ma firmy ochroniarskie które Rapacki próbuje zastąpić SOK takie firmy mają byli SB-cy i milicjanci oraz policjanci. Czy lobby Rapackiego na teren PKP nie jest podobne do lobbingu hazardowego?. A ze na PKP rządzą lewusy, nygusy i inni z republiki kolesi to się z Tobą zgodzę a Twoja PO tego nie widzi nie ?. Teraz już zabrakło miejsc dla zaufanych więc trzeba w PLK było przeprowadzić restrukturyzacje są nowe fotele dla wybrańców oraz super kaska a załoga dalej żyje na skraju ubóstwa tego tez PO nie widzi czy nie chce widzieć?. Powiedz mi co dobrego dostałeś od PO oprócz obietnic czy żyje się Tobie lepiej?. Mnie na pewno gorzej. Mnie i wielu innych okradli z praw nabytych i to ma być państwo prawa?

student (gość)

To jest oczywistą oczywistością.Dziadzia z poglądami na kraj z wieku XIX
i to z tymi z powstania styczniowego pcha się do ludzi z XXI wieku.To jest dopiero anomalia,że takim ludziom udało się przetrwać w polityce

pociak (gość)

Ta anomalia w WielkiejPolsce to już stała. Chyba głupi zagłosuje na partię "kurdupli" i nienawistników. Samego najgorszego PiSiorki.

tyż PKP PLK (gość)

Nadi .Popatrz kto rządzi PKP . To nie PO tylko PiS-owskio-SLD-owskie " popłuczyny" do spółki z pseudo związkowcami Grymelami, Gawinami i innymi nierobami. Zapytaj się ile szmalu biorą za rady nadzorcze,roboty dla PKP i ilu kolesi "od flaszki" posadzili na intratnych stołkach w tym molochu. Tylko ludzi potrafią zwalniać .A jak syf był tak jest nadal. Sam PO tu niewiele winna.

ali (gość)

wiwi dam tobie przykład szkodników. Oprócz stonki i PO w Polsce lepszych i gorszych nie ma. Rudy lisek kłamca. Gdzie ta Irlandia?. Szkoda gadać. Czas na zmiany panowie złodzieje i kłamcy z PO już nam pokazują jak można w nędzy żyć. Kolejarz ma rację okradli go z praw nabytych. To partia cwaniaczków którzy juz rządzili pod szyldem AWS. Czas na zmiany PIS powinien wrócić do władzy.

tkk (gość)

PiS może robić co chce, ale dla mnie zawsze będzie tylko jeszcze jedną partią narodowo-socjalistyczną. A p.Kaczyński jako premier da się porównać co najwyżej z Edwardem Babiuchem.
Ma on w Poznaniu takie same szanse, jak Greiser.

Wyborca (gość)

Poprzyj skutecznych polityków - wpisz w wyszukiwarkę Google "Pierwszy Wolny Sondaż Wyborczy", wyszukaj sondaż i zagłosuj.

Wyniki głosowania przez internatów są zupełnie inne od oficjalnie prezentowanych, już zagłosowało ponad 10422 Polaków i ciągle głosują.

wiwi (gość)

Masz facet szczęscie,że PO doszło do władzy bo jakby doszedł PIS do władzy to by się działo.Panie kolejarz socjalizm się skończył 20 lat temu i nie wróci.Pan byś chciał kraniki dywaniki a zkąd te Państwo ma brać na to forsę.Przypomnij sobie człowieku co PIS obiecywał 3mln.jak mój brat będzie prezydentem to ja nie będę premierem 3 mln. .mieszkań itd. itd.szkoda pisać i gadać bo strony by nie starczyło na obiecanki. Dobrze ,że tych szkodników już niema.Lepiej zagłosuj na stary SLD oni tobie dadzą wszystkie przywileje FIGA z MAKIEM ! i za ciebie będą pracować.

nadi (gość)

Mojego głosu PO już nigdy nie zobaczy. Pomimo ze jestem z dziada pradziada poznaniakiem . Raz im głos oddałem i co?. Kłamstwo i złodziejstwo. Okradli mnie z moich prw nabytych chodzi o pomostów ki jestem kolejarzem. Po drugie od chwili gdy zaczęli rządzić moja stopa życiowa spadła żadnej zwyżki uposażenia pracuję w PKP PLK ale z to pdwyższki prądu, wody, gazu paliwa itp jak najbardziej. Oszczędności na najbierniejszych to p. Tusk i jego kompania potrafi.Po trzecie afera hazardowa wszystko do własnych kieszeni. Kłamliwe sondaże. Wybory wszystko zweryfikują. Dość kłamstwa i rządów lisków chytrusków.