Polscy szczypiorniści dokonali niemożliwego. Po 22 latach pokonali Francję!

Aleksandra Podgórska
Polscy szczypiorniści dokonali niemożliwego. Po 22 latach pokonali Francję! Anna Kaczmarz
Polscy piłkarze ręczni 19 stycznia przełamali 22-letnią pasmę porażek i w świetnym stylu pokonali reprezentację Francji, czyli aktualnych mistrzów Europy i świata.

Źródło: Agencja TVN/x-news

Przed rozpoczęciem mistrzostw mówiło się, że Francuzi będą zdecydowanie najtrudniejszymi przeciwnikami polskich szczypiornistów. Tymczasem, po dwóch horrorach, których wynik rozstrzygał się w ostatnich sekundach spotkania, Polacy na mecz z Francją wyszli pewni siebie i zagrali, jak nigdy. Doskonale funkcjonowały wszystkie elementy - zarówno obrona, jak i atak. Najlepszymi zawodnikami w szeregach Polaków byli Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

Rywale nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na nasz zespół, który rozgrywał koncertowe akcje. Zupełnie niewidoczny był Nikola Karabatić, najdroższy zawodnik na świecie. Choć Francuzi tuż przed przerwą zbliżyli się do naszej drużyny na dwa punktu, w drugiej połowie podopieczni Michaela Bieglera nie zawiedli i odnieśli aż 6-punktowe zwycięstwo - 31:25!

Do drugiej fazy Polacy awansowali z dorobkiem 4 punktów. Zmierzą się w niej z Chorwacją, Norwegią i Białorusią.

Źródło: dziennikbaltycki.pl/dziennikbaltycki.pl