Polscy piłkarze ręczni 19 stycznia przełamali 22-letnią pasmę porażek i w świetnym stylu pokonali reprezentację Francji, czyli aktualnych mistrzów Europy i świata.

Polscy szczypiorniści dokonali niemożliwego. Po 22 latach pokonali Francję!
Źródło: Agencja TVN/x-news

Przed rozpoczęciem mistrzostw mówiło się, że Francuzi będą zdecydowanie najtrudniejszymi przeciwnikami polskich szczypiornistów. Tymczasem, po dwóch horrorach, których wynik rozstrzygał się w ostatnich sekundach spotkania, Polacy na mecz z Francją wyszli pewni siebie i zagrali, jak nigdy. Doskonale funkcjonowały wszystkie elementy - zarówno obrona, jak i atak. Najlepszymi zawodnikami w szeregach Polaków byli Sławomir Szmal i Karol Bielecki.


Źródło: Agencja TVN/x-news

Rywale nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na nasz zespół, który rozgrywał koncertowe akcje. Zupełnie niewidoczny był Nikola Karabatić, najdroższy zawodnik na świecie. Choć Francuzi tuż przed przerwą zbliżyli się do naszej drużyny na dwa punktu, w drugiej połowie podopieczni Michaela Bieglera nie zawiedli i odnieśli aż 6-punktowe zwycięstwo - 31:25!

Do drugiej fazy Polacy awansowali z dorobkiem 4 punktów. Zmierzą się w niej z Chorwacją, Norwegią i Białorusią.


Źródło: dziennikbaltycki.pl/dziennikbaltycki.pl

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!