Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze w Sierakowie - 15 jednostek stanęło na starcie

Krzysztof Sobkowski
Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze w Sierakowie odbyły się 10 września.
Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze w Sierakowie odbyły się 10 września. KP PSP Międzychód
Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze w Sierakowie - 15 jednostek stanęło na starcie. Najlepszą OSP wśród kobiet okazała się OSP Mokrzec, wśród panów z kolei OSP Miłostowo.

Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze w Sierakowie. 10 września na stadionie w Sierakowie odbyły się powiatowe zawody sportowo - pożarnicze drużyn dorosłych. Wzięło w nich udział 15 drużyn (w tym pięć kobiecych, co zasługuje na uznanie!) wyłonionych w eliminacjach gminnych.

- Zawody zorganizowane zostały przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej w Międzychodzie przy wsparciu firmy BA GLASS Poland Sp. z o.o. - informuje Marcin Piechocki, zastępca oficera prasowego KP PSP w Międzychodzie.

Powiatowe zawody sportowo - pożarnicze w Sierakowie rozegrano tradycyjnie w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza. Rywalizacja była zacięta, a o klasyfikacji generalnej decydowały często sekundy.

Wśród kobiet, w kategorii sztafet pożarniczych najlepsza była OSP Kaczlin. W ćwiczeniach bojowych zaś wygrała OSP Mokrzec. W klasyfikacji generalniej triumfowała OSP Mokrzec przed OSP Tuchola i OSP Kaczlin. Kolejne miejsca zajęły OSP Orle Wielkie i OSP Mylin.

Wśród panów w kategorii sztafet najlepsza była OSP Zatom Nowy. W ćwiczeniach bojowych wygrała OSP Miłostowo. W klasyfikacji generalnej triumfowała OSP Miłostowo przed OSP Zatom Nowy i OSP Chorzępowo. Dalsze miejsca zajęli: OSP Kaczlin, OSP Dormowo, OSP Łowyń, OSP Lubosz, OSP Mylin, OSP Góra i OSP Gnuszyn.

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Na 100 dni przed finałem brakuje ich prawie 10 tys.:

źródło: TVN24/x-news.pl.