Poznań w czołówce polskich miast na Instagramie Poznań w czołówce polskich miast na Instagramie

Trzecie miejsce w rankingu polskich miast na portalu społecznościowym Instagram zajęła stolica Wielkopolski. Poznań wyprzedają tylko Warszawa i Kraków. (© Łukasz Gdak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trzecie miejsce w rankingu polskich miast na portalu społecznościowym Instagram zajęła stolica Wielkopolski. Poznań wyprzedają tylko Warszawa i Kraków.

Z popularnego portalu społecznościowego i aplikacji korzysta w Polsce już ponad 3 mln osób. W związku z popularnością Instagramu w naszym kraju, jego szefowie postanowili sprawdzić, które miasta najczęściej goszczą na fotografiach publikowanych w serwisie.

Poznań na Instagramie: suma hasztagówAby wyłonić najpopularniejsze miasta, szefowie Instagramu policzyli wszystkie zdjęcia oznaczane hasztagami z nazwą miast. Sumowano zarówno te zawierające polskie znaki, jak i te ich pozbawione oraz takie, w których używano międzynarodowych nazw miast.

Wśród 20 najpopularniejszych polskich miast na Instagramie, Poznań uplasował się na trzecim miejscu. Zdjęcia stolicy Wielkopolski pojawiły się na Instagramie 1 033 220 razy. Hasztagu #poznan użyto 570 936 razy, a #poznań 462 284 razy. Z kolei miejski profil (@miastopoznan_) obserwują 9824 osoby.

Lepsze są tylko Kraków (drugie miejsce) z wynikiem 1 785 362 oznaczeń i Warszawa (pierwsze miejsce) z wynikiem 3 606 314 oznaczeń. Poznań wyprzedził za to m.in. Wrocław (czwarte miejsce i 1 018 359 oznaczeń), Gdańsk (piąte miejsce), Toruń (10 miejsce) i Zakopane (trzynaste miejsce).Źródło: x-news


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Rozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!